Otwarto ponownie sprawę gangu z Hull wykorzystującego dzieci

Policja w Humberside wznowiła dochodzenie w sprawie zorganizowanej przestępczości wykorzystywania dzieci w mieście Hull. Sprawa została zamknięta w czerwcu 2021 r., ale pięć miesięcy później Sky News opublikowało serię raportów ujawniających dowody na zorganizowane nadużycia w mieście, a także rzekomą nową ofiarę w sprawie. Dziś rano domniemanym ofiarom powiedziano, że sprawa została wznowiona, a policja w Humberside wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„podjęli decyzję o utworzeniu nowego zespołu śledczego i wznowieniu śledztwa”.

Sky News ocenił sprawę zeszłej jesieni z pomocą czołowego eksperta ds. wykorzystywania dzieci. Po przeanalizowaniu pamiętników, tekstów, świadectw szkolnych, zdjęć obrażeń i zeznań kobiet, Jim Gamble, były szef służby ochrony dzieci i młodzieży, powiedział, że istnieje „znaczące potwierdzenie” i sprawa powinna trafić do sądu. Dodał: „Jeśli potrzebują dodatkowych dowodów, powinni wyjść i je zdobyć”. Operacja Marksmen była dwuletnim śledztwem prowadzonym przez policję w Humberside.

Aresztowano trzydzieści cztery osoby, a podejrzanym skonfiskowano 200 urządzeń cyfrowych do badania kryminalistycznego i sprawdzono ponad 100 000 wiadomości tekstowych. Ale nikt nie został oskarżony o nadużycia. Funkcjonariusze doszli do wniosku, że dowody nie przekroczyły progu ustalonego przez Prokuraturę Koronną, aby wszcząć postępowanie. Jednak policja poprosiła zewnętrzny zespół Programu Hydrant, który ocenia przypadki wykorzystywania seksualnego, o przedstawienie pełnego przeglądu dowodowego śledztwa. Następnie zastępca komendanta policji David Marshall powiedział: „W oparciu o analizę dowodową Op Marksman przez Hydrant, policja w Humberside podjęła decyzję o utworzeniu nowego zespołu śledczego i wznowieniu śledztwa.”

„Zespół dochodzeniowy skoncentruje się na kilku liniach dochodzenia, a ofiary zostaną zaktualizowane i otrzymają nasze pełne wsparcie. Policja w Humberside rozumie znaczące zainteresowanie publiczne wszelkimi zarzutami wykorzystywania seksualnego i wykorzystywania dzieci w naszych społecznościach. Ponieważ dochodzenie jest aktywne, konieczne jest chronienie jego integralności. Kiedy znajdziemy się na etapie, w którym ujawnienie dalszych szczegółów nie wpłynie ani nie zagrozi żadnemu postępowaniu karnemu lub sądowemu, oczywiście będziemy starali się przekazać te informacje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *