Podróże zagraniczne do 30 krajów możliwe od 17. maja?

Zakaz zagranicznych wakacji może zostać zniesiony 17. maja, z możliwością podróżowania do 30 krajów, poinformowało wczoraj Downing Street. Przepisy Covid mówią, że każdemu, kogo przyłapie się na zagranicznych wakacjach przed końcem czerwca, grozi grzywna w wysokości 5000 funtów. Ale premier Johnson powiedział, że ministrowie są teraz przekonani, że zakaz zostanie zniesiony 17. maja – najbardziej optymistyczna data określona w mapie drogowej Borisa Johnsona na złagodzenie blokady.

Jak dotąd nie było śladu spodziewanego wzrostu liczby przypadków Covid od ponownego otwarcia sklepów, siłowni, salonów fryzjerskich i usług hotelarskich na świeżym powietrzu w zeszłym tygodniu – co mogło zniweczyć mapę drogową. Zapytany o cel z 17. maja, rzecznik premiera powiedział: „W danych nie ma nic, co sugerowałoby, że musimy zmienić daty”. Ostateczna decyzja zapadnie na początku przyszłego miesiąca.

Ale Paul Charles, szef firmy konsultingowej ds. Podróży The PC Agency, powiedział, że spodziewa się, że nawet 30 krajów zostanie uznanych za „zielone” miejsca docelowe – bez konieczności poddawania podróżnych kwarantannie po powrocie. Nadzieje na wczesny powrót na zagraniczne wakacje wzrosły po tym, jak UE wskazała, że ​​mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą zwolnieni z zakazu podróżowania, dzięki wysokiemu wskaźnikowi szczepień w tym kraju. Izrael, Islandia i niektóre wyspy karaibskie należą do krajów, które najprawdopodobniej zostaną wymienione na wstępnej „zielonej liście” w przyszłym miesiącu.

Komisja ds. Transportu Commons wezwała wczoraj ministrów do sporządzenia „zielonej listy” do 1. maja, aby dać firmom i rodzinom czas na planowanie. Miliony znużonych blokadą Brytyjczyków czekają z zapartym tchem, aż ministrowie ujawnią swoją „zieloną listę” krajów przed wznowieniem wakacji od 17. maja. Oczekuje się, że rząd zaprezentuje swój system sygnalizacji świetlnej 7. maja, kiedy miejsca docelowe zostaną podzielone na kategorie według różnych stopni ograniczeń kwarantanny.

Paul Charles, szef biura podróży PC, powiedział, że dziś na zielonej liście prawdopodobnie znajdą się kraje takie jak Izrael, Barbados, Maroko, Malediwy, Seszele, Grenada, Saint Lucia, Antigua i Brytyjskie Terytoria Zamorskie Bermudów. Paszporty szczepionkowe zostały okrzyknięte kluczem do odblokowania zagranicznych podróży tego lata, a wiele krajów jest gotowych na przyjęcie osób, które otrzymały obie dawki bez testów. Jednak to zaostrzone ograniczenia dotyczące samoizolacji w Wielkiej Brytanii, które stoją przed powracającymi wczasowiczami, prawdopodobnie wpłyną na wybór miejsca docelowego.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych