Podróże zagraniczne z Wielkiej Brytanii ZAKAZANE co najmniej do 17. maja

Boris Johnson powiedział w dzisiejszym wystąpieniu w Izbie Gmin, że podróże zagraniczne będą dozwolone najwcześniej od 17. maja. Oznacza to, że ludzie w Anglii będą mieć możliwość wyjazdu na wakacje za granicę dopiero od tej daty. Całonocne, krajowe pobyty w samodzielnych kwaterach, które nie wymagają wspólnego korzystania z obiektów, będą dozwolone już od 12. kwietnia. Paul Charles, dyrektor generalny biura podróży The PC Agency, który jest współzałożycielem kampanii Save Our Summer, powiedział, że było to „wiadomością, której sektor turystyczny naprawdę chciał”.

Kontynuował: „Jestem pewien, że praktycznie wszyscy w branży turystycznej będą zadowoleni z większej jasności i ram czasowych majowych umożliwiających osobom, które zostały zaszczepione, podróż za granicę. Do tego czasu ponad 16 milionów osób będzie uprawnionych do wyjazdu za granicę w celu odwiedzenia rodziny, w celach biznesowych lub wypoczynkowych w bezpieczny i odpowiedzialny sposób”.

Charles powiedział, że 850 firm, które wsparły kampanię Save Our Summer, „z radością powitają wzrost zaufania premiera”. Kontynuował: „Oznacza to, że więcej konsumentów może mieć pewność, że ich letni wyjazd w 2021 roku może się odbyć, mogą otrzymać zwrot pieniędzy lub zmienić datę podróży. Mogą dokonać rezerwacji, wiedząc, że to lato będzie jeszcze bezpieczniejsze niż poprzednie. Będziemy musieli zobaczyć dokładniejsze szczegóły w przyszłych przeglądach ponownego uruchomienia sektora, ale komentarze premiera są z pewnością o wiele bardziej pozytywne i realistyczne niż te wypowiedziane przez niektórych ministrów zaledwie dwa tygodnie temu”.

Na początku tego miesiąca sekretarz transportu, Grant Shapps, powiedział, że wyjazdy urlopowe zagraniczne pozostaną zakazane, dopóki „wszyscy” nie otrzymają szczepionki na koronawirusa. Jego komentarze wywołały gniewną reakcję branży turystycznej, która zarzuciła mu podważanie zaufania konsumentów.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych