Połowa populacji Wielkiej Brytanii zaszczepiona przeciwko COVID-19!

Ponad połowa całej populacji Wielkiej Brytanii otrzymała już pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa. Liczba szczepień od rozpoczęcia programu wynosi 33 508 590, a całą populację szacuje się na 66 796 807. Kolejne 119 953 pierwsze dawki podano w piątek, a 448 139 osób otrzymało drugą. Oznacza to, że obecnie w pełni zaszczepionych jest 12 071 810 osób. W najnowszej codziennej aktualizacji zgłoszono kolejne 32 zgony w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu. Odnotowano też 2061 nowych infekcji.

Dla porównania 40 zgonów związanych z koronawirusem i 2678 przypadków ogłoszono w piątek oraz 35 zgonów i 2206 przypadków w ostatnią sobotę. Kamień milowy dotyczący szczepionek nadchodzi w dniu, w którym sześć osób będzie mogło spotkać się na świeżym powietrzu w Walii, a gastronomia na świeżym powietrzu będzie mogła zostać ponownie otwarta od poniedziałku, ponieważ liczba nowych zakażeń COVID-19 będzie nadal spadać.

Na zielone światło czekają również atrakcje plenerowe, w tym baseny, wesołe miasteczka i parki rozrywki, a także plenerowe zajęcia zorganizowane i wesela do 30 osób. Od 3. maja siłownie i ośrodki rekreacyjne mogą być ponownie otwierane, a ludzie mogą tworzyć rozbudowane gospodarstwa domowe ze sobą. Walia ma obecnie najniższy poziom infekcji wirusowych w Wielkiej Brytanii i zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem dostarczania szczepionek, podczas gdy wskaźniki przypadków wynoszą poniżej 15 na 100 000 osób.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych