POLSKA na brytyjskiej liście kwarantanny!

Turcja i Polska zostały dodane do brytyjskiej listy kwarantanny koronawirusa, co oznacza, że ​​podróżni z tych krajów będą musieli izolować się przez dwa tygodnie. Ogłoszono, że osoby przybywające z tych miejsc od soboty, po godzinie 4 rano będą musiały przejść kwarantannę. Do listy dodano również karaibskie wyspy Bonaire, St Eustatius i Saba.

Sekretarz ds. Transportu Grant Shapps ujawnił również, że od piątku kary dla osób, które odmówią samoizolacji, zostaną zwiększone do maksymalnie 10 000 funtów dla recydywistów. Od tego tygodnia izolacja jest prawnym obowiązkiem każdego, kogo poprosi o to rząd. System kwarantanny ma na celu powstrzymanie ludzi z krajów wysokiego ryzyka, w rozprzestrzenianiu koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Kraje, w których wskaźnik infekcji wynosi 20 na 100 000 osób, są szczególnie narażone na dodanie do listy. Siedmiodniowy wskaźnik nowych przypadków koronawirusa w Polsce wynosi 25,9, w porównaniu z 15,6 w poprzednim tygodniu. Niestety oznacza to, że wszyscy powracający z ojczyzny będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Bonaire, Saint Eustatius i Saba zgłosiły 142,4 nowych przypadków na 100 000, bez zmian w porównaniu z poprzednim tygodniem. Wskaźnik zakażeń w Turcji spadł do 12,9 przypadków, w porównaniu z 14,2 w poprzednim tygodniu. Jednak Departament Transportu powiedział, że Turcja została dodany do listy kwarantanny w świetle informacji, które ministerstwo zdrowia tego kraju ujawniło, że rejestruje nowe przypadki w inny sposób niż definicja stosowana przez wiele organizacji międzynarodowych.

W komunikacie nie było wzmianki o Włoszech, pomimo wzrostu tygodniowego wskaźnika do 20,4 przypadków.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych