Polska również wprowadza paszporty Covid!

Polska stała się najnowszym krajem europejskim, który wprowadził tzw. paszporty szczepionkowe, które pozwolą tym, którzy przyjęli szczepionkę, na większą swobodę niż tym, którzy tego nie zrobili. Polska podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Anna Goławska, zapowiedziała, że ​​„paszporty” będą wydawane wszystkim, którzy otrzymają szczepionkę. Euractiv informuje, że dokument będzie miał postać kodu QR, który można pobrać tylko z konta publicznego systemu opieki zdrowotnej. Alternatywna wersja papierowa zostanie wydana dla tych, którzy nie mają smartfonów.

Goławska powiedziała, że ​​dokumentem „będzie tzw. paszport osoby zaszczepionej, który potwierdzi, że osoba została zaszczepiona i będzie mogła korzystać z uprawnień przysługujących osobom zaszczepionym”. Polska zapowiedziała, że ​​osoby, które zostały zaszczepione, będą mogły korzystać z publicznej służby zdrowia bez dodatkowych badań i nie będą musiały angażować się w zachowanie dystansu społecznego, kwarantannę lub inne ograniczenia, których wszyscy inni muszą przestrzegać.

Nie jest jasne, czy na tym etapie dokument będzie używany do podróży transgranicznej. Jednak fakt, że jest oznaczony jako „paszport”, jest dużą wskazówką. Wczoraj pisaliśmy o tym, że przywódcy UE domagają się, aby Komisja Europejska „ujednoliciła” paszporty szczepionki we wszystkich krajach członkowskich, aby ludzie mogli podróżować po całym obszarze Wspólnoty. Paszporty szczepień były wcześniej reklamowane przez UE, a urzędnicy sugerowali w kwietniu, że osoby ubiegające się o wizę również będą musiały zostać zaszczepione.

Kraje UE, w tym Hiszpania, Estonia, Islandia i Belgia, poinformowały, że są otwarte na paszporty szczepionkowe w jakiejś formie, a także udostępnianie danych poza swoimi granicami. W tym tygodniu ujawniono również, że Dania wprowadzi „paszport Covid”, aby umożliwić osobom, które przyjęły szczepionkę, uczestnictwo w życiu społecznym bez żadnych ograniczeń. Jednak szef ochrony danych UE Wojciech Wiewiórowski niedawno nazwał pomysł paszportu odporności „ekstremalnym” i wielokrotnie powtarzał, że jest on alarmujący i „obrzydliwy”.

Gloria Guevara, dyrektor generalna Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki (WTTC), również określiła paszporty jako „dyskryminujące”, mówiąc: „Nigdy nie powinniśmy wymagać szczepień, aby znaleźć pracę lub podróżować”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych