Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski z Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się obowiązkowej, siedmiodniowej kwarantannie – poinformowała Polska Agensja Prasowa. Informację przekazał rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz. Jeszcze dzisiaj ma zostać podpisane rozporządzenie w tej sprawie przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Polskiemu rządowi zależy na jak najszybszej publikacji w Dzienniku Ustaw, aby rozporządzenie mogło obowiązywać już od środy. „Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo – powiedział PAP, minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Ta decyzja oznacza, że dodatkowe restrykcje będą dotyczyć już nie tylko osób przybywających z Indii, RPA oraz Brazylii, ale także Polaków udających się do ojczyzny z Wielkiej Brytanii. Dla wielu z nas oznacza to poważne utrudnienia w planowaniu urlopu oraz wizyty w ojczyznie. Dopiero po odbyciu siedmiodniowej kwarantanny, każdy podróżny będzie mógł cieszyć się swobodą przemieszczania po kraju.

 

Andrusiewicz podał we wtorek, że dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem delta. Od czasu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19, wykryto kilka jego wariantów genetycznych. Wariant delta pierwszy raz zidentyfikowano w Indiach w październiku 2020 r. i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jego zwiększoną zakaźność.

 

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych