Polska zawiesiła wszystkie loty z Wielkiej Brytanii!

Polska wstrzymuje loty z Wielkiej Brytanii z powodu nowego, bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa, który szybko rozprzestrzenia się w południowo-wschodniej Anglii. „Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.” – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller.

Polski minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował również, że polecił Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu (GIS) wykonanie testów na koronawirusa każdej osobie, która niedawno przyjechała z Wielkiej Brytanii. Zaapelował do nich o skontaktowanie się z lokalnymi władzami sanitarnymi. Polska decyzja jest zgodna z podobnymi decyzjami podjętymi przez wiele innych państw członkowskich Unii Europejskiej w odpowiedzi na obawy dotyczące nowego szczepu wirusa. Według brytyjskiego premiera Borisa Johnsona może być do 70% łatwiej przenoszony niż wersja oryginalna.

Nowy wariant został po raz pierwszy wykryty we wrześniu i według analizy brytyjskiego rządu jest obecnie odpowiedzialny za prawie dwie trzecie nowych infekcji w Londynie. Rozpowszechnił się także w innych regionach stolicy. Ambasadorowie UE mają dzisiaj zorganizować kryzysowe spotkanie w Brukseli, aby omówić ograniczenia w podróżowaniu, informuje Agence France-Presse. Oprócz wprowadzenia zakazów lotów, zawieszono pociągi Eurotunnel z Wielkiej Brytanii oraz promy z Dover, donosi The Guardian.

Polski rząd ogłosił niedawno ostrzejsze środki blokujące, które zostaną wprowadzone po świętach Bożego Narodzenia. Obejmują one obowiązkową dziesięciodniową kwarantannę dla każdego przybywającego do kraju środkami transportu zbiorowego między 28. grudnia a 17. stycznia.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych