Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania zgłosiła 16 135 nowych przypadków COVID-19 i kolejnych 19 zgonów związanych z koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. To najwyższa liczba codziennych infekcji od 6. lutego, kiedy ogłoszono 18 262 zakażeń. Najnowsze dane porównywane są z 11 625 nowymi infekcjami i 27 ofiarami śmiertelnymi odnotowanymi wczoraj. W zeszłą środę ogłoszono około 9055 przypadków i dziewięć zgonów. Oddzielne dane opublikowane przez Urząd Statystyki Krajowej pokazują, że w Wielkiej Brytanii zarejestrowano 153 000 zgonów, w których COVID-19 był wymieniony w akcie zgonu.

Kolejne 299 837 osób otrzymało wczoraj pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi , a 250 875 osób otrzymało drugą dawkę. To zwiększa całkowitą liczbę pierwszych dawek do 43 448 680, a liczbę osób w pełni zaszczepionych do 31 740 115. Całkowita liczba podanych dawek wynosi 75 188 795.

Liczby pokazują, że ponad 60% dorosłych zostało zaszczepionych obydwoma szczepionkami, a ponad 82,5% otrzymało pojedynczą dawkę. Tymczasem branża turystyczna w Wielkiej Brytanii organizuje dzień akcji, aby wywrzeć presję na rząd, by ten ponownie otworzył sektor i udzielił większego wsparcia finansowego firmom.

Organ branżowy ABTA szacuje, że w wyniku pandemii COVID utracono lub jest zagrożonych 195 000 miejsc pracy związanych z podróżami. Minister John Whittingdale powiedział, że ma nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu rząd będzie w stanie umieścić więcej krajów na zielonej liście ograniczeń w podróżowaniu. Informacja pojawia się, gdy rząd zmienił swoje zasady, aby umożliwić urzędnikom piłkarskim i fanom VIP udział w meczach na późniejszych etapach Euro 2020 na stadionie Wembley.

Przepisy dotyczące podróży związanych z koronawirusem zostały zmienione, aby osoby posiadające „zaproszenie na Euro 2020” nie musiały izolować się ani poddawać kwarantannie w hotelu po przybyciu do Wielkiej Brytanii i móc wziąć udział w jednym z meczów. Na liście osób, które mogą ominąć rządowe ograniczenia kwarantanny, znajdują się członkowie wykonawczy UEFA, członkowie rady FIFA oraz kadra kierownicza firm sponsorujących Euro 2020.

Pan Whittingdale powiedział Sky News, że „niektórzy ludzie przyjdą” na półfinał i finał turnieju, ale będą oni „poddani ścisłym ograniczeniom co do tego, co jeszcze mogą zrobić, i bardzo dokładnie zmierzyliśmy te rzeczy”.

Informacje ze świata

Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka

Premier Boris Johnson i jego…

Następny wariant COVID-19 może zabić 30% zakażonych!

Według czołowych naukowców rządowych, nowy…

Uniwersytet Oksfordzki doradza kobietom w ciąży zaszczepienie się

Nieszczepione kobiety w ciąży są…

Boris Johnson waha się czy wprowadzić paszporty szczepionkowe

Wielu konserwatywnych posłów powiedziało Sky…

Infekcje koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponownie ROSNĄ!

Według danych rządowych liczba nowych…

Kolejnych 689 313 osób musiało się izolować po kontakcie z zakażonym

Nowe dane pokazują, że w…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych