Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii, która uzyskała pozytywny wynik testu na brazylijski wariant Covid-19, została znaleziona w Croydon w południowym Londynie. Uważa się, że wariant, po raz pierwszy zaobserwowany w mieście Manaus, rozprzestrzenia się szybciej niż oryginalny wirus i jest bardziej zdolny do unikania istniejących szczepionek. W sumie potwierdzono sześć przypadków wariantu koronawirusa P1 – trzy w Anglii i trzy w Szkocji.

Wszystkie przypadki dotyczą podróży z Brazylii do Wielkiej Brytanii. Podczas dzisiejszej odprawy na Downing Street, Sekretarz Zdrowia, Matt Hancock, potwierdził, że tajemnicza osoba została wytropiona. „Korzystając z najnowszej technologii i z zawziętą determinacją naszego schematu testowania i śledzenia, z powodzeniem zidentyfikowaliśmy daną osobę” – powiedział. „Najlepszą informacją jest to, że osoba ta została w domu i nie ma dowodów na dalsze przenoszenie choroby.”

„Ale jako środek ostrożności przeprowadzamy więcej testów w Croydon, gdzie mieszka, aby zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się choroby” – dodał pan Hancock. Dwa z sześciu przypadków wykryto w South Gloucestershire, gdzie przeprowadzono testy w celu sprawdzenia, czy jest więcej osób, które są zarażone wirusem. Trzy osoby w Szkocji, które uzyskały pozytywny wynik testu na ten wariant, przebywały w regionie Grampian na północy kraju.

Badania sugerują, że wariant brazylijski może rozprzestrzeniać się łatwiej niż inne szczepy koronawirusa. Mutacje w białkach wirusa oznaczają, że przeciwciała wytworzone w ludzkim organizmie w celu zwalczania innych wariantów mogą nie być tak skuteczne. W Manaus w Brazylii prawie 70% populacji było odpornych na pierwszą falę COVID-19. Ale na początku tego roku wariant rozprzestrzenił się w mieście Amazonas, a szpitale podobno były przytłoczone.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych