Potwierdzono trzeci przypadek zakażenia Omicronem w Anglii!

Urzędnicy potwierdzili trzeci przypadek nowo zidentyfikowanego wariantu koronawirusa Omicron w Wielkiej Brytanii. Brytyjska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa (UKHSA) powiedziała, że ​​osoba, która przebywa dłużej w kraju, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wariantu po podróży do Westminster w Londynie, a infekcja była „związana z przyjazdem z Republiki Południowej Afryki”. Jenny Harries, dyrektor naczelna UKHSA, powiedziała: „Nasze zaawansowane możliwości sekwencjonowania umożliwiają nam znajdowanie wariantów i podejmowanie szybkich działań w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się.”

„Jest bardzo prawdopodobne, że w nadchodzących dniach znajdziemy więcej przypadków, co obserwujemy w innych krajach na całym świecie i gdy zwiększamy wykrywalność przypadków poprzez ukierunkowane śledzenie kontaktów”. Informacja pojawia się po kolejnych 37 681 przypadkach Covid i 51 zgonach odnotowanych dzisiaj w Wielkiej Brytanii. Liczba infekcji zgłoszonych dzisiaj przez urzędników Departamentu Zdrowia spadła o 5,8 procent z 40 004 zarejestrowanych w ostatnią niedzielę, podczas gdy liczba osób, które zmarły w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na Covid, spadła o 16,4 procent, z 61 w zeszłym tygodniu.

Sajid Javid stwierdził dzisiaj, że „zapowiadają się wspaniałe Święta Bożego Narodzenia”, a Wielka Brytania „nigdzie nie jest w pobliżu” nowej blokady, gdy desperacko próbował stłumić panikę związaną z nowym wariantem Omicron. Pierwsze dwa przypadki wariantu zostały wykryte w Nottinghamshire i Essex w sobotę. Oba były powiązane z podróżą do RPA, podejrzewanym miejscem pochodzenia mutacji, a zarażonym osobom i członkom ich gospodarstw domowych kazano się izolować po tym, jak brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia potwierdziła sekwencjonowanie.

Dziś minister zdrowia powiedział, że rząd podejmuje „proporcjonalne i wyważone” środki ostrożności, aby „kupić czas”. Potwierdził również, że od wtorku maski będą ponownie obowiązkowe w sklepach i środkach komunikacji miejskiej. Zgodnie z komunikatem w sekcji formularza lokalizatora pasażerów na rządowej stronie internetowej, testy drugiego dnia po przylocie do Wielkiej Brytanii będą również musiały być testami PCR, a nie przepływami bocznymi od 4 rano we wtorek. Ale pan Javid podkreślił, że nie ma pewności, czy „super-mutant” szczepu będzie w stanie uniknąć szczepień ani do jakiego stopnia może się to zdarzyć.

Pan Javid powiedział, że rząd rozważy aktualizację rozpoznanych objawów Covid, po tym, jak powiedziano mu w programie BBC Andrew Marr, że raporty w południowej Afryce sugerowały, iż ludzie nie stracili węchu ani smaku i cierpieli na większe zmęczenie. „Oczywiście zrobimy to, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział. Boris Johnson ogłosił zmiany w zasadach testowania i izolacji oraz obowiązkowe maski w sklepach i pociągach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego, wysoce przenośnego wariantu. Wszyscy przybywający do kraju muszą się izolować, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu PCR – który może zidentyfikować osoby przenoszące Omicron.

Wszystkie kontakty osób zarażonych wariantem muszą pozostać w domu przez 10 dni. Pan Javid powiedział dziś rano, że ma nadzieję, iż dodatkowe środki będą „tymczasowe”, dodając, że sądzi, że ludzie „traktują to poważniej”. Rozmawiając z Trevorem Phillipsem w Sky News pan Javid powiedział: „Robiąc to w proporcjonalny sposób, jeśli chodzi o transport publiczny i punkty sprzedaży detalicznej, myślę, że jest to właściwy poziom reakcji na maski. Dokona się to za pomocą regulacji rządowych, a to oznacza, jak sądzę, że ludzie potraktują to poważnie”. Pan Javid dodał: „Myślę, że ważne jest, aby działać w sposób proporcjonalny, a także doraźny.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych