Powstały maski, które sprawdzą, czy jesteśmy zakażeni COVID-19

Naukowcy opracowali prototypową maskę na twarz, która może zdiagnozować, czy jej użytkownik ma COVID-19, w ciągu 90 minut. Niewielkie, jednorazowe czujniki zaprojektowane przez inżynierów z Massachusetts Institute of Technology i Harvarda mogą potencjalnie zostać w przyszłości przystosowane do wykrywania innych patogenów. Kluczowa technologia znajduje się w czujniku, który opiera się na liofilizowanych syntetycznych obwodach genetycznych, które reagują na określoną cząsteczkę docelową – w tym przypadku materiał genetyczny samego koronawirusa.

„Ten test jest tak czuły, jak nasz złoty standard, czyli bardzo czułe testy PCR, ale jest również tak szybki, jak testy antygenowe, które są używane do szybkiej analizy COVID-19” – powiedział Peter Nguyen, jeden z głównych autorów technologii. Liofilizacja syntetycznego czujnika biologicznego oznacza, że ​​pozostaje on stabilny do momentu ponownego nawodnienia. Maska zawiera mały zbiornik wody, który jest uwalniany, gdy użytkownik naciśnie przycisk w celu wykonania testu, a następnie czujnik analizuje kropelki z oddechu użytkownika, aby wykryć, czy są jakieś cząsteczki SARS-CoV-2.

Wyniki testu są wyświetlane tylko po wewnętrznej stronie maski, dla zachowania prywatności użytkownika. Dodatkowe prototypy opracowane przez zespół obejmują czujniki umieszczane na odzieży, które mogą wykrywać narażenie ze środowiska, a czujniki mogą być wykorzystywane do wykrywania innych patogenów, takich jak grypa, Ebola i Zika. Zespół opracował nawet czujniki, które mogą wykrywać organofosforanowe czynniki nerwowe, takie jak broń chemiczna użyta w Salisbury w 2018 roku, lub broń biologiczna, użyta na przykład wobec politycznego przeciwnika Putina, Aleksieja Nawalnego w 2020 roku.

„Wykazaliśmy, że możemy liofilizować szeroką gamę syntetycznych czujników biologicznych do wykrywania wirusowych lub bakteryjnych kwasów nukleinowych, a także toksycznych chemikaliów, w tym toksyn nerwowych. Przewidujemy, że ta platforma może umożliwić noszenie nowej generacji bioczujników przez ratowników, personel medyczny i wojskowy” – dodał profesor James Collins, starszy autor badania.

Źródło zdjęcia głównego:  Felice Frankel and MIT News Office

Informacje ze świata

Sekretarz Edukacji usunięty ze stanowiska przez premiera Johnsona!

Gavin Williamson został usunięty ze…

Klimatyczni aktywiści zablokowali najruchliwszą autostradę w UK

Protestujący przeciwko zmianom klimatycznym zablokowali…

Londyn ponownie zalany. Duże utrudnienia dla kierowców [WIDEO]

Londyn po raz kolejny boryka…

Boris Johnson przedstawił zimowy plan walki z COVID-19

Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł, że…

Osoby powyżej 50 lat również otrzymają TRZECIĄ dawkę szczepionki

Rząd ogłosił, że szczepienia przypominające…

Lockdown, obowiązkowe maski, paszporty COVID planem na zimę!

Sekretarz Zdrowia Wielkiej Brytanii ogłosił,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych