Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o około milion w ciągu tygodnia, wynika z oficjalnych danych Urzędu Statystyk Krajowych (ONS). Według opublikowanych danych liczba infekcji COVID-19 wzrosła do 4,26 mln w ciągu siedmiu dni do 19. marca – o 29,7% w porównaniu z poprzednim tygodniem. To niewiele mniej niż 4,3 miliona w pierwszym tygodniu 2022 roku, co było najwyższą sumą od początku oszacowań. W ciągu tygodnia liczba przypadków koronawirusa wzrosła do niemal rekordowego poziomu w Anglii, podczas gdy osiągnęły rekordowy poziom zarówno w Szkocji, jak i Walii.

Irlandia Północna jest jedynym krajem, w którym uważa się, że liczba zakażeń spadła, a poziom infekcji spada przez dwa tygodnie z rzędu. Tymczasem oddzielne dane wykazały, że szacowany zakres reprodukcji COVID-19 w Anglii lub liczba R utrzymywał się na stałym poziomie między 1,1 a 1,4, podała brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia. Oznacza to, że każde 10 osób zarażonych wirusem, zaraża średnio od 11 do 14 innych osób. Chociaż szacunki pozostały niezmienione w porównaniu z poprzednim tygodniem, dzienny wzrost infekcji wyniósł od +3% do +6% w porównaniu z poprzednio szacowanym zakresem.

Gwałtowny wzrost liczby przypadków w dużej części Wielkiej Brytanii wynika z wariantu Omicron BA.2, który jest bardziej przenośną formą Omicron, powiedział ONS. Najnowsze dane będą postrzegane jako kolejny dowód na to, że COVID-19 szybko staje się coraz bardziej rozpowszechniony w Wielkiej Brytanii po zniesieniu ograniczeń prawnych i pojawia się, gdy liczba osób przebywających w szpitalu z wirusem nadal rośnie. Szacuje się, że w Anglii około jedna na 15 osób w prywatnych gospodarstwach domowych zachorowała na COVID w tygodniu poprzedzającym 19. marca, czyli 3,5 miliona osób – w porównaniu z jedną na 20, czyli 2,7 miliona osób w tygodniu poprzedzającym 12. marca.

Szacunki w Walii wykazują wzrost ze 125 400 osób, czyli 1 na 25, do 192 900 osób, czyli 1 na 16. Szkocja odnotowuje wzrost poziomu infekcji przez osiem tygodni z rzędu, a teraz osiągnęły nowy rekordowy poziom. Szacuje się, że prawie pół miliona osób (473 800) zachorowało na COVID-19 w zeszłym tygodniu, czyli około jedna na 11. To wzrost z 376 300 osób, czyli jedna na 14 w poprzednim tygodniu. W Irlandii Północnej prawdopodobnie 108 700 osób zachorowało na COVID-19 w zeszłym tygodniu, czyli jedna na 17 osób – w porównaniu z 130 600 osobami, czyli jedna na 14 tydzień wcześniej.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

Rząd rozważa wprowadzenie OPŁATY za korzystanie z autostrad

Sieć dróg płatnych w Wielkiej…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych