Prezydent Ukrainy wygłosi historyczne przemówienie do brytyjskich posłów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówi jutro do brytyjskich parlamentarzystów za pośrednictwem łącza wideo. Przewodniczący Izby Gmin Sir Lindsay Hoyle przychylił się do prośby pana Zełenskiego o przeczytanie oświadczenia przed Izbą Gmin we wtorek o godzinie 17:00 czasu GMT. Oczekuje się, że poprosi o więcej broni i powtórzy apele o strefę zakazu lotów nad Ukrainą, czemu zachodni przywódcy do tej pory zaprzeczali, ponieważ może to oznaczać konieczność zestrzelenia przez NATO rosyjskich samolotów. Obawiają się, że grozi to trzecią wojną światową. Przemówienie Zełenskiego będzie miało miejsce 13 dnia wojny, po tym jak nazwał korytarze humanitarne utworzone przez Rosjan z kilku ukraińskich miast „całkowicie niemoralne”, ponieważ większość prowadzi do Rosji lub na Białoruś.

Zapowiadając wtorkowe przemówienie Sir Hoyle powiedział: „Każdy parlamentarzysta chce słyszeć bezpośrednio prezydenta, który będzie do nas przemawiał na żywo z Ukrainy, więc jest to ważna okazja dla Izby. Jeszcze raz dziękujemy naszemu niesamowitemu personelowi za pracę w szybkim tempie, aby ten historyczny apel był możliwy”. Posłowie będą oglądać przemówienie Zełenskiego na ekranach zainstalowanych w nocy ekranach po obu stronach Izby Gmin. Dostępnych będzie również ponad 500 zestawów słuchawkowych, aby posłowie mogli usłyszeć tłumaczenie symultaniczne w języku angielskim. Po przemówieniu nie będą mogli zadawać pytań prezydentowi Ukrainy.

Brytyjski rząd spotkał się z krytyką po tym, jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ujawniło w niedzielę, że tylko około 50 ukraińskich uchodźców otrzymało wizy, ale minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała, że ​​jest to „całkowicie fałszywe” i dokładną informację otrzyma w poniedziałek wieczorem. Została również zaatakowana za brak sankcji dla większej liczby rosyjskich oligarchów. Zełenski przemawia do parlamentarzystów na całym świecie, zarówno prywatnie, jak i publicznie, za pośrednictwem wideo z Kijowa od czasu inwazji Rosji 12 dni temu. W weekend wystosował „rozpaczliwy apel” do członków Kongresu USA o dalszą pomoc wojskową, której Zachód obecnie nie dostarcza, w tym pociski przeciwlotnicze, samoloty i drony.

W zeszłym tygodniu wygłosił emocjonalne przemówienie do eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim, wzywając Europę do udowodnienia swojego wsparcia dla Ukrainy poprzez umożliwienie jej przystąpienia do UE. „Walczymy o nasze prawa, o nasze wolności, a teraz walczymy o przetrwanie. Walczymy też o to, by być równymi członkami Europy” – powiedział przez łącze wideo. „Udowodnijcie, że jesteście z nami. Udowodnijcie, że nie pozwolicie nam odejść. Udowodnijcie, że rzeczywiście jesteście Europejczykami. A wtedy życie zwycięży śmierć, a światło zwycięży ciemność. Chwała Ukrainie”.

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com/photos/nato/

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych