Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony do końca września – zapowiedział Kanclerz Skarbu, ujawniając więcej wsparcia dla pracowników i samozatrudnionych. Rishi Sunak ujawnił, że miliony pracowników będą nadal otrzymywać 80% wynagrodzenia do końca września. Wsparcie otrzyma również ponad 600 000 dodatkowych osób, w tym wielu samozatrudnionych, którzy wcześniej nie korzystali z programu. Wkrótce ma zostać ogłoszony nowy budżet, w którym rząd zapewni większe wsparcie, aby przeprowadzić kraj przez późniejsze etapy pandemii COVID-19, ale także wyjaśnić, w jaki sposób konieczne będą podwyżki podatków, aby zrównoważyć wpływy/wydatki.

Pan Sunak przedstawi również swoją długoterminową wizję Wielkiej Brytanii i sposób, w jaki zamierza uczynić kraj bardziej atrakcyjnym dla globalnych inwestorów po Brexicie, w ramach trójdzielnego planu na najbliższe kilka lat. Podstawą starań o ochronę pracowników będzie przedłużenie furlough i wsparcie większej liczby osób samozatrudnionych, które wcześniej nie korzystały z pomocy. Tak zwana grupa wykluczonych prowadziła kampanię na rzecz wsparcia Skarbu Państwa po tym, jak wielu zostało pominiętych, ponieważ nie mogli wykazać zwrotu podatku za dany rok.

W ramach planu przedłużenia programu pan Sunak ogłosi, że pracodawcy również muszą wnieść wkład: 10% w lipcu i 20% w sierpniu, ponieważ firmy mogą ponownie się otworzyć i zacząć odzyskiwać część utraconych zarobków. Ponad 11 milionów ludzi otrzymało wypłaty w ramach furlough od czasu rozpoczęcia programu. Ogłaszając dodatkowe wsparcie, pan Sunak powiedział: „Nasze programy wsparcia COVID były kołem ratunkowym dla milionów, chroniąc miejsca pracy i dochody w całej Wielkiej Brytanii. Teraz jest światło na końcu tunelu i plan ponownego otwarcia, więc dobrze jest, abyśmy nadal pomagali firmom i osobom prywatnym w nadchodzących trudnych miesiącach – i nie tylko”.

Komentując decyzję o przedłużeniu programu, Kate Nicholls, dyrektor naczelna UKHospitality, powiedziała: „Przedłużenie pełnego wsparcia finansowego dla firm do i po upływie pełnego terminu ponownego otwarcia gastronomii i hotelarstwa jest bardzo pozytywnym posunięciem. Pomoże to przedsiębiorstwom utrzymać się na powierzchni i zapewnić więcej miejsc pracy, gdy powrócą do równowagi w nadchodzących miesiącach i latach. Pomoże firmom w elastycznym przywracaniu pracowników, co będzie szczególnie pomocne dla firm, takich jak hotele, których rekonwalescencja zajmie więcej czasu”.

Michelle Ovens CBE, założycielka Small Business Britain, dodała: „Cieszę się również, że kanclerz zwiększył liczbę osób kwalifikujących się do Programu Wspierania Dochodu Samozatrudnienia (SEISS), aby uwzględnić nowych samozatrudnionych. Ponieważ ograniczenia związane z pandemią utrzymują się przez znacznie dłuższy okres, niż pierwotnie przewidywano, przedłużenie jest słuszne. Ta interwencja rządu bezpośrednio wesprze osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i przedsiębiorców, którzy bez wątpienia odegrają ważną rolę w ożywieniu gospodarczym Wielkiej Brytanii i przyszłym wzroście”.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Sunny
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych