Promienie słoneczne i wyższa temperatura zabijają koronawirusa! [WIDEO]

Według badań Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, koronawirus może zostać zabity przez światło słoneczne w ciągu kilku minut. Badanie wykazało, że promieniowanie emitowane przez światło ultrafioletowe niszczy materiał genetyczny wirusa i ogranicza jego zdolność do replikacji. Wyniki badań zostały przedstawione dziennikarzom w Białym Domu wczoraj wieczorem przez Williama Bryan’a, doradcę naukowego i technologicznego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Pan Bryan ujawnił, że podwyższona temperatura i wilgotność są również szkodliwe dla wirusa, dając nadzieję, że jego rozprzestrzenianie się może zostać ograniczone w ciągu lata: „Naszą najbardziej szokującą obserwacją do tej pory jest potężny wpływ światła słonecznego na zabijanie wirusa, zarówno na powierzchni, jak i w powietrzu. Widzieliśmy podobny efekt zarówno z temperaturą, jak i wilgotnością, gdzie wzrost obu są ogólnie mniej korzystne dla wirusa”.

Badanie, które wyciekło w zeszłym tygodniu, zostało przeprowadzone przez National Biodefense Analysis and Countermeasures Center. Laboratorium we Frederick w stanie Maryland zostało utworzone po atakach terrorystycznych z 11. września w celu przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym. Lecz naukowcy jednocześnie stwierdzili, że promienie UV nie mogą być stosowane jako terapia dla zakażonych pacjentów, ponieważ światło nie jest w stanie przeniknąć do organizmu i zabić wirusa.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych