Promienie słoneczne i wyższa temperatura zabijają koronawirusa! [WIDEO]

Według badań Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, koronawirus może zostać zabity przez światło słoneczne w ciągu kilku minut. Badanie wykazało, że promieniowanie emitowane przez światło ultrafioletowe niszczy materiał genetyczny wirusa i ogranicza jego zdolność do replikacji. Wyniki badań zostały przedstawione dziennikarzom w Białym Domu wczoraj wieczorem przez Williama Bryan’a, doradcę naukowego i technologicznego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Pan Bryan ujawnił, że podwyższona temperatura i wilgotność są również szkodliwe dla wirusa, dając nadzieję, że jego rozprzestrzenianie się może zostać ograniczone w ciągu lata: „Naszą najbardziej szokującą obserwacją do tej pory jest potężny wpływ światła słonecznego na zabijanie wirusa, zarówno na powierzchni, jak i w powietrzu. Widzieliśmy podobny efekt zarówno z temperaturą, jak i wilgotnością, gdzie wzrost obu są ogólnie mniej korzystne dla wirusa”.

Badanie, które wyciekło w zeszłym tygodniu, zostało przeprowadzone przez National Biodefense Analysis and Countermeasures Center. Laboratorium we Frederick w stanie Maryland zostało utworzone po atakach terrorystycznych z 11. września w celu przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym. Lecz naukowcy jednocześnie stwierdzili, że promienie UV nie mogą być stosowane jako terapia dla zakażonych pacjentów, ponieważ światło nie jest w stanie przeniknąć do organizmu i zabić wirusa.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych