Przedsiębiorcy wdzięczni premierowi, że będą mogli otworzyć się 12. kwietnia

Firmy z zadowoleniem przyjęły wiadomość, że sektor detaliczny, który nie jest uznawany za niezbędny, może zostać ponownie otwarty już 12. kwietnia. Oświadczenie zostało ogłoszone przez premiera Borisa Johnsona w Izbie Gmin, gdy nakreślił swoją mapę drogową dla wyjścia Anglii z blokady. Dyrektor generalny Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, Tony Danker, powiedział, że mapa drogowa daje „nadzieję, że kraj wróci do funkcjonowania w nadchodzących miesiącach”.

„Mapa drogowa to dobry punkt wyjścia do trudnych „kilometrów” przed nami, a ostrożność jest słusznym hasłem przewodnim. Biznes popiera podejście krok po kroku do ponownego otwarcia i położenia kresu szkodliwym ograniczeniom. Zgadzamy się, że powrót dzieci do szkół jest priorytetem zarówno dla biznesu, jak i dla rodzin w całym kraju. Musimy teraz przekształcić tę mapę drogową w prawdziwy impuls gospodarczy” – powiedział pan Danker.

Dr Adam Marshall, dyrektor generalny Brytyjskich Izb Handlowych, dodał: „To pomocne, że wiele firm w całej Anglii widzi teraz drogę do ponownego uruchomienia i naprawy. Absolutna jasność i uczciwość będą potrzebne na każdym kroku w nadchodzących tygodniach, tak aby firmy miały solidną szansę na odbudowę. Choć nawet przy nowej mapie drogowej premiera, przyszłość tysięcy firm i milionów miejsc pracy wciąż wisi na włosku. Wiele firm, które ucierpiały w trudnej sytuacji, po prostu nie ma rezerw gotówki potrzebnych do utrzymywania się przez kilka miesięcy przed ponownym otwarciem”.

Ponowne otwarcie handlu detalicznego, który nie jest niezbędny, ma być drugim etapem planu działania, a premier powiedział, że nastąpi to co najmniej pięć tygodni po pierwszym etapie, w ramach którego szkoły zostaną ponownie otwarte 8. marca. Drugi krok zostałby potwierdzony z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem i obejmowałby:

  • Sprzedaż detaliczna nieistotna
  • Aktywność fizyczna pod dachem (w tym siłownie)
  • Atrakcje na świeżym powietrzu, takie jak ogrody zoologiczne, kina samochodowe i parki rozrywki
  • Firmy zajmujące się higieną osobistą
  • Gastronomia na świeżym powietrzu
  • Wizyty domowe członków innego gospodarstwa
  • Nieistotne podróże międzynarodowe nadal będą zakazane

Na 29. marca zaplanowano dodatkowy krok, w ramach którego ponownie zostaną otwarte obiekty sportowe i rekreacyjne na świeżym powietrzu. Zgodnie z rządową mapą drogową ostatni krok miałby nastąpić najwcześniej od 21 czerwca, zniesieniem pozostałych ograniczeń dotyczących kontaktów społecznych, możliwością rozpoczęcia większych wydarzeń i ponownego otwarcia klubów nocnych. Pan Johnson obiecał, że lato będzie „zupełnie inne i nieporównywalnie lepsze” dla firm, z których wiele walczyło przez rok ograniczeń związanych z pandemią.

PKB skurczyło się o 9,9% w 2020 r. i pomimo 280 miliardów funtów rządowego wsparcia finansowego, liczba zatrudnionych spadła o 828 000 między lutym a grudniem ubiegłego roku. Obejmuje to wzrost stopy bezrobocia wśród osób w wieku od 18 do 24 lat – z 10,5% w okresie trzech miesięcy do lutego 2020 roku – do 13,2% w okresie trzech miesięcy do listopada 2020 r.

Lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, powiedział, że pan Johnson powinien był również ogłosić „odpowiednie wsparcie ekonomiczne” dla firm, dodając: „Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiedział dzisiaj, że ulga w stawkach biznesowych zostanie przedłużona, że ​​furlough zostanie przedłużony i że obniżka VAT na gastronomię i wypoczynek zostanie również przedłużona. Firmy domagają się takiej pewności, a premier powinien im ją dziś dać”.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych