Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni i szefowie biur podróży wezwali dziś Borisa Johnsona do „nie rujnowania naszych świąt Bożego Narodzenia” po tym, jak eksperci ds. zdrowia zasugerowali, że „rozsądne” jest ograniczenie kontaktów towarzyskich w okresie świątecznym. W ostrzeżeniu, które z pewnością zniechęci firmy, które mają nadzieję na świąteczny sezon, premier nacisnął dziś hamulce, wzywając do ostrożności w kontaktach towarzyskich przed feriami zimowymi. Jego przesłanie o ostrzeżeniach świątecznych pojawiło się po tym, jak najlepsi rządowi eksperci ds. zdrowia powiedzieli, że ostrożne podejście do imprez biurowych może pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa Omicron.

Ale szefowie oblężonych firm hotelarskich – wciąż dochodzących do siebie po prawie dwóch latach zakłóceń Covid – ostrzegają dziś, że dalsze komplikacje mogą być „ostatecznym gwoździem do trumny” w niektórych miejscach. Inni ostrzegali rząd, aby nie poddawał ich restrykcjom w okresie, który określają jako „czas krytyczny dla sektora”. Wezwanie pojawia się, gdy dr Jenny Harries, dyrektor naczelna Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia i szefowa NHS Test and Trace, powiedziała, że ​​„ostrożność” i „nieutrzymywanie kontaktów towarzyskich, gdy nie jest to szczególnie potrzebne” może być korzystne.

Zasugerowała również, że w Anglii może nastąpić powrót do pracy domowej, jeśli liczba przypadków wzrośnie, mówiąc, że „jeśli zauważymy wzrost, praca w domu będzie dobrą rzeczą”. Johnson został zapytany o komentarze dr Harries podczas wizyty w ośrodku szczepień w Londynie w porze lunchu i powiedział, że uważa, iż ​​„zawsze rozsądnie jest zachować ostrożność” oraz „Myślę, że to, co mówi Jenny, jest słuszne”. Premier nalegał jednak, że rząd „nie zmieni ogólnych wytycznych”, twierdząc, że pozostaje przy swojej pierwotnej odpowiedzi na nowy wariant. Tymczasem Downing Street odrzuciło pomysł potencjalnego powrotu do pracy z domu, a oficjalny rzecznik premiera powiedział, że „obecnie nie jest to nasza rada dla opinii publicznej”.

Nowe przepisy rządu dotyczące wariantu Omicron w Anglii weszły w życie dziś rano o 4 rano i obejmują obowiązkowe stosowanie masek na twarz w sklepach i w transporcie publicznym, wymagając też od powracających podróżnych poddania się testowi PCR w dniu lub przed drugim dniem po przybyciu do Wielkiej Brytanii i wymusza wszystkie kontakty zakażonej omicron em osoby do samodzielnej izolacji przez 10 dni. Nowe przepisy wywołały reakcję szefów branży gastronomicznej, którzy ostrzegali, że środki, a także sugestia, że ​​kontakty towarzyskie powinny być ograniczone, mogą uderzyć młotkiem w borykający się z problemami sektor. W międzyczasie branża lotnicza wyraziła również poważne obawy dotyczące surowszych wymagań testowych dla wczasowiczów.

Linia lotnicza easyJet powiedziała, że ​​już widzi pewien wpływ na popyt z powodu nowego wariantu, ujawniając roczne straty w wysokości ponad 1 miliarda funtów. Burmistrz Londynu Sadiq Khan wezwał dziś mieszkańców stolicy do wykroczenia poza rządowe zasady dotyczące masek na twarz, nakłaniając do noszenia okryć również w pubach i restauracjach. W skali kraju ograniczenia mają zostać ponownie zrewidowane za trzy tygodnie, co oznacza, że ​​Brytyjczycy mogą zostać dotknięci przez ograniczenia w ostatniej chwili na kilka dni przed Bożym Narodzeniem.

Jednak Sacha Lord, doradca ds. gospodarki w Greater Manchester, ostrzegł, że zmiany w ostatniej chwili mogą być ogromnym wstrząsem w branży gastronomicznej. Powiedział: „Jeśli sektor nie będzie wspierany i zostanie zamknięty w grudniu, będzie to ostatni gwóźdź do trumny dla wielu naszych ukochanych miejsc. „Wraz z wiadomością o wariancie Omicron, puby, bary i restauracje są już mniej obłożone. Ten świąteczny okres miał pomóc tym firmom wrócić do poziomów sprzed pandemii i po raz pierwszy od miesięcy zwiększyć przychody. Dodał: „Jeśli kanclerz skarbu nie zaplanuje tych niezbędnych pakietów wsparcia dla pubów i barów w kraju, istnieje ryzyko ich zamknięcia w styczniu”.

Tymczasem Kate Nicholls, dyrektor generalna grupy branżowej UKHospitality, również wezwała rząd, aby zaufał firmom, zamiast wprowadzać bardziej restrykcyjne ograniczenia. Powiedziała: „Ważne jest, aby pamiętać, że operatorzy hotelarstwa i gastronomii zainwestowali znaczne środki w zapewnienie bezpieczeństwa personelu i klientów, koncentrując się na lepszej wentylacji, higienie i warunkach sanitarnych, a środki zalecane przez SAGE są najskuteczniejszymi środkami kontroli infekcji. Oznacza to, że w te święta miejsca spotkań towarzyskich będą o wiele bezpieczniejszymi miejscami spotkań z rodziną i przyjaciółmi niż w domu”.

„Jednak pomimo tego mrożąca krew w żyłach rozmowa o planie B jest już odczuwalna w całej branży, ponieważ rezerwacje są anulowane, a plany ulegają zmianie. Nie ma wątpliwości, że będzie to miało szkodliwy wpływ na firmy, gdy wkraczają one w swój kluczowy okres handlowy. To wszystko ma miejsce w krytycznym momencie dla sektora, ponieważ koszty rosną na całym świecie, problemy z łańcuchem dostaw nadal trwają, chroniczne niedobory siły roboczej nie wykazują oznak złagodzenia, a w przyszłym roku nastąpi zwrot w postaci 20-procentowej stawki VAT”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych