Przywódcy UE zgodni: paszporty COVID będą NIEZBĘDNE do podróży latem

Istnieje nadzieja, że ​​letnie wakacje mogą się rozpocząć w sposób niezakłócony, ponieważ przywódcy UE uzgodnili, że wymagane będą paszporty szczepionkowe przeciwko koronawirusowi. Wczoraj odbył się wirtualny szczyt UE, na którym początkowo wydawało się, że pomysłowi sprzeciwia się kilka krajów. Ale kanclerz Niemiec, Angela Merkel, powiedziała po dyskusji: „Wszyscy zgodzili się, że potrzebujemy cyfrowego świadectwa szczepień. Umożliwi to podróżowanie po UE i może utorować drogę do dalszych podróży z krajów trzecich do UE”.

Powiedziała, że ​​skonfigurowanie technologii do tworzenia dokumentów może zająć Komisji Europejskiej około trzech miesięcy, przy czym szacowany okres czasu minie najwcześniej do końca maja. Może to oznaczać, że program nie będzie gotowy do czasu, gdy rząd brytyjski pozwoli na podróże zagraniczne w celach nieistotnych (od 17. maja), ale może być gotowy przed sezonem letnim. Początkowo niektóre kraje nie były zwolennikami paszportów szczepionek, a Francja i Niemcy sugerowały, że jak dotąd nie jest jasne, czy szczepionki zapobiegają przenoszeniu wirusa.

Pojawiły się również obawy, że tylko zaszczepiona mniejszość będzie mogła podróżować, co byłoby postrzegane jako dyskryminacja, zwłaszcza w stosunku do młodych ludzi, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni. Eksperci w dziedzinie zdrowia obawiają się również rozprzestrzeniania się bardziej zaraźliwych odmian mutacji, takich jak odmiany południowoafrykańskie i brazylijskie. Grecja i Izrael opracowały już cyfrowe świadectwa szczepień, a Dania i Szwecja są w trakcie ich przygotowywania.

Decyzja następuje, gdy grecki minister turystyki, Haris Theoharis, powiedział ostatnio, że zaszczepieni Brytyjczycy będą mogli wjechać do kraju tego lata, po tym, jak Grecja była jednym z pierwszych państw, które otworzyły się w 2020 r. Ale powiedział ITV News, że „to nie znaczy, że tylko osoby zaszczepione mogą podróżować ”. „Uważamy, że programy szczepień zmieniają reguły gry, razem z szybkimi testami i testami PCR” – powiedział. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz i premier Bułgarii Bojko Borisow również zaapelowali o paszporty, które mogłyby zawierać zarówno szczepionki, jak i wyniki testów, które umożliwią podróżowanie.

Jednak masowe szczepienia w UE wciąż odbywają się niedostatecznie szybko – zaledwie 6,2 dawek szczepionki na 100 osób, w porównaniu z 27 dawkami na 100 w Wielkiej Brytanii. Jeden z urzędników UE powiedział, że w rezultacie istnieje ryzyko w kwestii otwarcia krajów na turystykę, a kontynent powinien starać się uniknąć „nowego sezonu śmierci”. Jednak szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że ​​zaszczepienie prawie trzech czwartych dorosłych pod koniec lata jest „celem, do którego jesteśmy przekonani”.

Informacje ze świata

Ponad 16 000 nowych infekcji w UK. Najwięcej od lutego!

Według danych rządowych Wielka Brytania…

W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy…

Biuro podróży TUI również pozywa rząd Wielkiej Brytanii!

Firma turystyczna TUI dołączyła do…

Polska umieściła Wielką Brytanię na CZERWONEJ liście podróży!

Wszystkie osoby przylatujące do Polski…

Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji…

Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych