Rafał Ziemkiewicz aresztowany na lotnisku Heathrow!

Jak informuje portal Do Rzeczy, Rafał Ziemkiewicz został zatrzymany na lotnisku Heathrow przy przejściu granicznym. Publicysta wylądował dzisiaj w Wielkiej Brytanii, gdzie towarzyszył córce, która miała rozpocząć naukę w Oxfordzie. Brytyjskie służby przepuściły żonę i córkę Ziemkiewicza, ale jego samego zatrzymały. Z informacji portalu Do Rzeczy wynika, że publicysta został aresztowany. Ziemkiewiczowi odebrano również leki, które miał przy sobie.

Publicysta przez kilka godzin miał być trzymany na lotnisku, a następnie zaprowadzono do pokoju przesłuchań, gdzie pobrano odciski palców i wykonano zdjęcia. Żona Ziemkiewicza mówi, że służby nie podały powodu, dla którego dokonano aresztowania. Dziennikarzowi odebrano telefon oraz dokumenty oraz leki, które miał przy sobie.

– Jestem zszokowany tą informacją… Mam nadzieję, że jego zatrzymanie to wynik błędu i nieporozumienia – komentuje Paweł Lisicki. – To właściwie napad w biały dzień na polskiego obywatela bez podania przyczyn. Wyjaśnienie sytuacji to teraz także zadanie dla polskich władz. Trzeba natychmiast skończyć ten skandal, a następnie przeprosić i zadośćuczynić – podkreśla naczelny „Do Rzeczy”.

Do sprawy odniósł się rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych