Rząd bliski decyzji o skróceniu izolacji zakażonych COVID-19 do PIĘCIU dni

Jeden z ważnych ministrów powiedział, że opowiada się za skróceniem okresu izolacji koronawirusa z siedmiu dni do pięciu – pod warunkiem, że poprą to urzędnicy. Rozmawiając w niedzielę z Trevorem Phillipsem, Nadhim Zahawi powiedział, że problem jest czymś, na co przygląda się brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA). Sekretarz oświaty podkreślił, że rząd będzie musiał być „ostrożny” z wprowadzeniem zmian i zwróci się w tej sprawie do UKHSA. Przyznał, że ten ruch złagodzi wpływ dużej liczby osób izolujących się z powodu COVID-19, a wariant wirusa Omicron napędza bezprecedensową dzienną liczbę przypadków.

„Z pewnością pomogłoby to złagodzić niektóre naciski na szkoły, krytyczną siłę roboczą i inne” – powiedział Zahawi. „Ale absolutnie kierowałbym się radami ekspertów, naukowców, czy powinniśmy przejść do pięciu dni z siedmiu. To, czego nie chcemy, to spowodowanie złego wyniku przez wyższe poziomy infekcji”. Jego komentarze pojawiły się po tym, jak Sunday Times zacytował go, mówiącego, że gdyby posunięcie było zalecane przez UKHSA, byłoby „pomocne”. W chwili obecnej osoby w Anglii, u których wynik testu jest pozytywny, mogą zakończyć okres izolacji, jeśli w szóstym i siódmym dniu otrzymają negatywny wynik testu bocznego przepływu – z testami wykonywanymi w odstępie 24 godzin.

Jeśli wyniki nadal są pozytywne, muszą pozostać w izolacji przez 10 dni. Ta zmiana została wprowadzona tuż przed Bożym Narodzeniem, ale pojawiły się wezwania do rządu, aby poszedł dalej ze względu na ciągłą presję na NHS i miejsca pracy w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron. Zwolennicy ruchu zwrócili uwagę na fakt, że okres izolacji w USA wynosi pięć dni. Ale w zeszłotygodniowym poście na blogu UKHSA powiedział, że „nie porównujemy sytuacji” pomiędzy Wielką Brytanię i Stanami Zjednoczonymi. W Wielkiej Brytanii „zegar” samoizolacji zaczyna się, gdy osoba zaczyna mieć objawy COVID lub uzyskuje pozytywny wynik testu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Ale w Stanach Zjednoczonych zaleca się izolację przez pięć dni po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu „co może nastąpić kilka dni po pierwszych objawach”, powiedział UKHSA. Jego modelowanie sugeruje, że od 10% do 30% ludzi nadal będzie zakażonych szóstego dnia, „w zależności od tego, jak szybko po wystąpieniu objawów otrzymali wynik testu PCR lub testu przepływu bocznego oraz wynik testu przepływu bocznego w tym dniu”. W związku z tym agencja stwierdziła, że ​​jej obecna ocena powoduje, że okres izolacji krótszy niż siedem dni „przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego”. Stwierdzono, że w niektórych miejscach – takich jak szpitale – „mogłoby to w rzeczywistości pogorszyć braki kadrowe, gdyby doprowadziło do zarażenia większej liczby osób”.

Ale UKHSA dodała: „Nasza ocena może się zmienić, ponieważ nadal będziemy dowiadywać się więcej o cechach wariantu Omicron w porównaniu na przykład z wariantem Delta”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych