Rząd ogłosi dziś obowiązkową kwarantannę hotelową dla przybywających do UK

Ogłoszenie o obowiązkowej kwarantannie hotelowej ma pojawić się dzisiaj w późniejszym terminie, powiedział minister rządu dodając, że jest „zdecydowanie za wcześnie”, aby Brytyjczycy myśleli o rezerwacji wakacji tego lata. „Później zostanie wydane ogłoszenie w tej sprawie” – powiedział minister ds. Szczepionek Nadhim Zahawi. Zapytany, czy ludzie powinni wstrzymywać się z rezerwacją wakacji, pan Zahawi odpowiedział: „Zdecydowanie tak”.

„Myślę, że jest zdecydowanie za wcześnie. W tej chwili w szpitalach jest nadal 37 000 osób z COVID, jest o wiele za wcześnie, abyśmy nawet spekulowali na temat lata”. Źródła z branży turystycznej powiedziały telewizji Sky News, że spodziewają się, że rozwiązanie zostanie wkrótce wprowadzone, ponieważ rząd próbuje walczyć z nowymi wariantami koronawirusa. Przewidują, że ogłoszenie może nadejść już dziś, ale nawet ci, którzy są blisko dyskusji ministrów na ten temat, nie wiedzą, jak szerokie będą ograniczenia.

Źródła uważają, że ministrowie mają różne poglądy na temat tego, czy ograniczenia powinny obowiązywać dla przybywających ze wszystkich krajów do Wielkiej Brytanii, czy tylko tych z zakazanej listy. Podczas gdy hotele są gotowe pomóc w przyjęciu tysięcy przyjezdnych, posunięcie to będzie kolejnym ciosem dla branży turystycznej, sygnalizując, że nieskrępowane podróże zagraniczne prawdopodobnie nie powrócą tego lata.

Ministrowie wyższego szczebla mają spotkać się dzisiaj, aby rozważyć dalsze ograniczenia podróży, w tym wymaganie od podróżnych przybywających do Wielkiej Brytanii zapłacenia za kwarantannę w wyznaczonym hotelu. Premier Boris Johnson wyraził zaniepokojenie, że – w miarę wdrażania programu szczepień w Wielkiej Brytanii – istnieje ryzyko, że za granicą może rozwinąć się nowy wariant COVID, który jest odporny na istniejące szczepionki.

Zapytany na konferencji prasowej na Downing Street, czy popiera wymuszoną kwarantannę hotelową dla wszystkich przybywających do Wielkiej Brytanii, sekretarz zdrowia Matt Hancock odpowiedział: „Myślę, że niezwykle ważne jest, abyśmy byli ostrożni na granicach”. Pan Hancock, który zasiada w komitecie gabinetu COVID-O, który zbierze się dziś, podkreślił, jak rząd zamknął w zeszłym tygodniu wszystkie korytarze podróży w Wielkiej Brytanii. Podkreślił, że obecnie „nielegalne” jest, zgodnie z obecnym lockdownem krajowym w Anglii, podróżowanie za granicę bez uzasadnionej wymówki określonej w przepisach.

Dodał: „Ważne jest, abyśmy chronili się przed nowymi wariantami, gdyby były odporne na szczepionki. Rozsądne jest również przyjęcie zasady ostrożności w celu ochrony tego kraju, podczas gdy pracujemy nad analizą różnych wariantów odkrytych na całym świecie”. Wcześniej w poniedziałek pan Johnson potwierdził, że proszenie osób przybywających do Wielkiej Brytanii o poddanie się kwarantannie w hotelach „to z pewnością jedna z rzeczy, nad którymi obecnie aktywnie pracujemy”.

„Potrzebujemy rozwiązania, które zapewni nam maksymalną możliwą ochronę przed ponownym zakażeniem z zagranicy” – powiedział. Australia i Nowa Zelandia należą do krajów, które już wymagają od przybywających podróżnych poddania się kwarantannie w zatwierdzonym miejscu zakwaterowania. Lotnisko Heathrow ostrzegło, że wymaganie od wszystkich przylatujących z zagranicy do Wielkiej Brytanii poddania się kwarantannie miałoby „ogromne konsekwencje” dla sektora lotniczego.

„Popieramy środki, które raz na zawsze zakończą kryzys COVID-19. Musimy jednak jasno powiedzieć, że ogólna kwarantanna hotelowa jest w rzeczywistości zamknięciem naszych granic, co niesie ogromne konsekwencje dla Wielkiej Brytanii i jej sektora lotniczego, który jest już na kolanach” – powiedział rzecznik. Port lotniczy wezwał kanclerza Rishiego Sunaka, by „w końcu dotrzymał obietnicy kompleksowego pakietu wsparcia finansowego dla brytyjskiego lotnictwa”. Inne organizacje branżowe ostrzegły przed „katastrofalnymi” skutkami dalszych środków stosowanych w Wielkiej Brytanii.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych