Rząd planuje wprowadzenie paszportów szczepień w pubach i restauracjach!

Ministrowie nie zdecydowali jeszcze, czy puby będą musiały zmuszać swoich klientów do pokazywania paszportów Covid przed wpuszczeniem ich do środka. Premier Johnson ma uruchomić program pilotażowy, w którym finał Pucharu Anglii w piłce nożnej i kluby nocne w Liverpoolu będą testować sposoby na powrót nocnego życia w Wielkiej Brytanii po pandemii. Oczekuje się, że premier ogłosi jutro sekwencję wydarzeń w kwietniu i maju, która będzie próbą znalezienia praktycznego sposobu dla znużonych Brytyjczyków, aby bezpiecznie wrócić na imprezy masowe, takie jak koncerty, festiwale i kluby nocne, bez dystansu społecznego.

Środki obejmują dopuszczenie 21 000 kibiców do finału Pucharu Anglii na Wembley, widzów na Mistrzostwach Świata w Snookerze w Sheffield i masowy udział w wyścigu w Hatfield w Herts. Ponieważ programy pilotażowe nie obejmowały pubów i restauracji, wzbudziło to nadzieję, że kontrowersyjne plany paszportów Covid, aby pójść na drinka lub zjeść posiłek, zostały porzucone. Przyjmuje się jednak, że żadna decyzja w sprawie środka nie została jeszcze podjęta, a ewentualne skutki są nadal oceniane.

Pomimo sondaży sugerujących, że społeczeństwo chce, aby paszporty były używane w pubach i restauracjach, Sir Keir Starmer zasugerował, że Partia Pracy może głosować przeciwko nim. A grupa ponad 40 torysów również zagroziła buntem, potencjalnie wystarczającym do pokonania planów rządu w Izbie Gmin. W piątkowym liście ponadpartyjnym 72 posłów określiło ten pomysł jako „prowadzący do podziałów i dyskryminacji”.

Obrońca na rzecz wolności obywatelskich i były minister David Davis skrytykował dziś pomysł paszportów. Powiedział, że zgadza się z liderem Partii Pracy Sir Keirem Starmerem, że rozwiązania te są „anty-brytyjskie”, mówiąc w radiu LBC: „Nie zrobilibyśmy tego w przypadku grypy, która może zabić nawet 25 000 ludzi rocznie. Szczepionki zredukują śmiertelność w wyniki tej choroby każdego roku, wtedy będziemy musieli się do tego dostosować, ale nie poprzez rezygnację z naszych podstawowych swobód”.

Okazało się dzisiaj, że seria wydarzeń nocnych w Liverpoolu, w tym dyskoteki, które mogą pomieścić 3000 osób, nie będzie wykorzystywana do testowania systemu paszportowego. Rzecznik Rady Miejskiej Liverpoolu powiedział w niedzielę: „Linia, o której wczoraj poinformował rząd, o uwzględnieniu wydarzeń w Liverpoolu w badaniach paszportów szczepionkowych, jest nieprawidłowa – w żadnym z naszych wydarzeń w Liverpoolu ich nie będzie”. Minister sportu Nigel Huddleston potwierdził tego popołudnia: „Właściwie nie chodzi tylko o certyfikację, w rzeczywistości wczesne programy prawie na pewno nie będą obejmować żadnego elementu certyfikacji, ale będą obejmować testy, upewnianie się, że ludzie są testowani przed i po wydarzeniu. Będziemy się przyglądać środkom łagodzącym, a więc wentylacji, jednokierunkowym systemom, środkom higienicznym, wszystkim tym rzeczom, które pomogą w długoterminowym podejmowaniu decyzji”.

W ramach posunięcia, które mogłoby zahamować pojawienie się innych wydarzeń, ministrowie ostrzegli, że certyfikaty szczepionek oparte na aplikacji, które mają pomóc Brytyjczykom wrócić do normalności, nie będą gotowe do jesieni. Wstęp na festiwale i ważne wydarzenia sportowe nadal będą przyznawane tylko tym, którzy mają aplikację NHS lub zaświadczenie potwierdzające, że zostały zaszczepione – ma ogłosić premier w poniedziałek. Oczekuje się, że wytyczne ujawnią, że fani muzyki, teatru lub sportu będą mogli gromadzić się na imprezach tylko po przedstawieniu dowodu szczepienia.

Michael Gove, który prowadzi międzyrządowe konsultacje na temat certyfikatów Covid, powiedział The Telegraph: „Jest wiele praktycznych i etycznych pytań, na które musimy odpowiedzieć, zanim będziemy mogli rozważyć szersze wdrożenie”. Problemy obejmują zapewnienie, że osoby bez dostępu do smartfona mogą przedstawić dowód szczepienia i zapewnić ochronę danych. Osoby, które nie mogą przyjąć szczepionki, muszą również otrzymać alternatywne sposoby udowodnienia, że ​​są niskiego ryzyka – niezależnie od tego, czy jest to niedawny negatywny test, czy notatka lekarza ujawniająca wystarczającą ilość przeciwciał. Nawet jeśli te problemy zostaną rozwiązane, wyższe źródła rządowe stwierdziły, że opracowanie systemu certyfikatów może zająć „miesiące, a nie tygodnie”.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych