Rząd pracuje nad podróżami bez kwarantanny dla podwójnie zaszczepionych

Podróżowanie bez kwarantanny do krajów z listy pomarańczowej dla osób, które zostały w pełni zaszczepione, jest „absolutnie czymś”, nad czym rząd „pracuje”, powiedział sekretarz zdrowia telewizji Sky News. „Nie zostało to jeszcze zalecone klinicznie, pracujemy nad tym” – powiedział Matt Hancock o zmianie, w wyniku której obecna 10-dniowa izolacja zostanie zastąpiona codziennymi testami na COVID-19 .

„Kiedy będę w stanie móc coś powiedzieć więcej, zrobię to. Ale to absolutnie coś, nad czym pracujemy i to jest coś, co chcę zobaczyć” – kontynuował. Sekretarz Zdrowia powiedział, że rząd „pracuje nad planami, aby zasadniczo umożliwić dzięki szczepionce przywrócenie niektórych wolności, które musiały zostać ograniczone, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo”. Dodał: „W końcu to jest cały cel programu szczepień, dlatego tak ważne jest, aby każdy dorosły pojawił się w ośrodku i dostał szczepionkę”.

Hancock dodał, że rząd jest „na dobrej drodze” do zniesienia pozostałych krajowych ograniczeń dotyczących koronawirusa 19. lipca, ale przyznał, że rozluźnienie zasad dotyczących podróży międzynarodowych jest „trudniejsze”. Komentarze sekretarza zdrowia pojawiły się po tym, jak The Times poinformował, że ministrowie mają ogłosić zmianę ograniczeń w podróżowaniu do Anglii już w czwartek. Według gazety, w pełni zaszczepione osoby powracające z krajów z listy pomarańczowej nie musiałyby od sierpnia przechodzić kwarantanny w domu przez 10 dni.

Oznaczałoby to, że ludzie, którzy otrzymali obie dawki, mogliby podróżować do krajów takich jak Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja i Stany Zjednoczone i nie musieli izolować się po powrocie. Pan Hancock nie powiedział, kiedy taki ruch zostanie wprowadzony, mówiąc Sky News: „Dojdziemy tam, gdy będzie to bezpieczne, chcemy to zrobić dobrze”. Powiedział również, że główna aplikacja NHS będzie „ważna” w przyszłości, ponieważ kraje prawdopodobnie będą potrzebować aby Brytyjczycy udowodnili swój status szczepień przed wjazdem.

Jego komentarze pojawiają się, gdy firmy turystyczne rozważają podjęcie kroków prawnych przeciwko rządowi w sprawie ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych. Mark Tanzer, dyrektor generalny organizacji turystycznej Abta, powiedział: „Zastanawiamy się, czy jest to droga, którą możemy podążać. Przeszkoda w pozwaniu rządu jest duża, ale uważamy, że przynajmniej rząd musi powiedzieć, czy zmierzył wpływ własnej polityki na sektor turystyczny, a jeśli tak, to czy zdecydował, że sektor mimo to nie jest godny wsparcia”.

Informacje ze świata

Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka

Premier Boris Johnson i jego…

Następny wariant COVID-19 może zabić 30% zakażonych!

Według czołowych naukowców rządowych, nowy…

Uniwersytet Oksfordzki doradza kobietom w ciąży zaszczepienie się

Nieszczepione kobiety w ciąży są…

Boris Johnson waha się czy wprowadzić paszporty szczepionkowe

Wielu konserwatywnych posłów powiedziało Sky…

Infekcje koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponownie ROSNĄ!

Według danych rządowych liczba nowych…

Kolejnych 689 313 osób musiało się izolować po kontakcie z zakażonym

Nowe dane pokazują, że w…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych