Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego lata na zagranicznych turystów – w tym Brytyjczyków – ale niektórzy posłowie chcą, aby ograniczenia w podróżowaniu za granicę pozostały ze względu na ryzyko wariantów COVID-19. Unia zaleciła złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu w przyszłym miesiącu, aby umożliwić obcokrajowcom z większej liczby krajów wjazd, pozwalający pobudzić dotknięty kryzysem przemysł turystyczny.

Tylko osoby z siedmiu krajów mogą obecnie spędzać wakacje w Unii Europejskiej, w tym z Australii i Singapuru, jeśli wykażą negatywny wynik testu COVID i poddadzą się kwarantannie. W poniedziałek nowe propozycje Komisji Europejskiej – wymagające zatwierdzenia przez 27 państw członkowskich UE – pozwoliłyby na wpuszczenie w pełni zaszczepionych obcokrajowców oraz tych z krajów o „dobrej sytuacji epidemiologicznej”. Według danych dostarczonych przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), podróżni z Wielkiej Brytanii, Rosji i kilku innych krajów spełniliby nowe kryteria.

Lecz ponadpartyjna grupa brytyjskich posłów ostrzegła, że ​​ograniczenia w międzynarodowych podróżach rekreacyjnych powinny obowiązywać nawet po 17. maja. Wszechpartyjna Grupa Parlamentarna (APPG) ds. Koronawirusa powiedziała rządowi, aby w tym roku „zniechęcał do wszelkich międzynarodowych podróży rekreacyjnych”, chroniąc Wielką Brytanię przed wariantami COVID-19. Oczekuje się, że zakaz urlopów zagranicznych w Anglii wygaśnie od 17 maja w ramach planu działania rządu dotyczącego blokady. Ale poseł Layla Moran, przewodnicząca grupy, powiedziała Sky News: „Nie chcielibyśmy, aby z powodu jednych letnich wakacji, cofnęli się i mieli kolejną falę oraz dalszą blokadę”.

Ostrzegła, że ​​ponowne zezwolenie na podróże międzynarodowe może „zniweczyć nasze postępy w ostatniej chwili”. „Bądźmy naprawdę ostrożni i zamiast zachęcać ludzi do wyjazdu, naszym zdaniem rząd powinien zniechęcać ludzi do wzięcia urlopu w tym roku” – dodała. „To rząd powinien mówić ludziom, że może nie w tym roku, po prostu poczekajcie kilka cennych miesięcy, a kiedy zaszczepimy wystarczająco dużo osób, nie tylko tutaj, ale na całym świecie, wrócimy do normalności.”

Grupa stwierdziła, że ​​zidentyfikowała szereg problemów, które spowodowałoby wznowienie podróży międzynarodowych, w tym hale przylotów na lotniskach będące „wylęgarnią infekcji” oraz import wariantów, które mogą prowadzić do „dalszych blokad i nieuchronnie dalszej utraty życia”. Zalecono, aby pasażerowie powracający z krajów zielonych, pomarańczowych i czerwonych w ramach nowego systemu opartego na ryzyku, nie mogli się mieszać. Ich dokumenty powinny zostać sprawdzone przed wejściem do hali przylotów, aby osoby zabrane do miejsca kwarantanny mogły zostać „szybko” przeniesione.

Boris Johnson powiedział, że nie chce widzieć „napływu chorób”, gdy międzynarodowe podróże znów zaczną się odbywać, podkreślając, że rząd jest „tak ostrożny, jak tylko możemy” w swojej mapie drogowej. Zapytany, czy ludzie powinni planować wakacje za granicą w nadchodzących tygodniach i miesiącach, premier powiedział: „Powiemy więcej, jak tylko będzie to możliwe. Myślę, że siedemnastego maja będzie kolejne luzowanie, ale musimy być ostrożni, musimy być rozsądni i musimy mieć pewność, że nie zobaczymy powrotu wirusa”.

Pan Johnson, który przemawiał podczas wizyty wyborczej w Hartlepool, powiedział również, że istnieje „duża szansa”, że zasada jednego metra plus dystansu społecznego zostanie zniesiona od 21. czerwca. Lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, powiedział, że Wielka Brytania musi być „bardzo ostrożna”, jeśli chodzi o podróże międzynarodowe. „Myślę, że jest jasne, że wirus rośnie w niektórych krajach na całym świecie, więc musimy być bardzo, bardzo ostrożni” – powiedział podczas wizyty w Lewisham w południowo-wschodnim Londynie.

Raport posłów ukazał się zaledwie kilka dni po tym, jak pominięto początkowy termin klasyfikacji krajów w ramach nowego systemu sygnalizacji świetlnej dla podróży międzynarodowych. Raport opublikowany w zeszłym tygodniu przez komisję ds. Transportu Gmin stwierdził, że listy miejsc docelowych powinny zostać opublikowane „najpóźniej” w sobotę 1. maja, ale tak się nie stało. Departament Transportu podał, że listy zostaną upublicznione „na początku maja”. Paul Charles, dyrektor generalny biura doradztwa turystycznego The PC Agency, stwierdził, że „najlepszym wsparciem finansowym, jakie rząd może teraz zaoferować sektorowi turystycznemu, jest rozpoczęcie podróży zagranicznych zgodnie z planem od 17. maja”.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

Czworo dzieci w szpitalu po zjedzeniu słodyczy z marihuaną

Czworo dzieci trafiło do szpitala…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych