Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd stara się, aby podróże zagraniczne były jak najbardziej przystępne, w odpowiedzi na krytykę, że wymóg testowania zwiększy koszty wakacji. Sekretarz transportu powiedział również Sky News, że ludzie mogą teraz pomyśleć o rezerwacji wakacji za granicą, ponieważ rząd ujawnił plany dotyczące systemu sygnalizacji świetlnej w celu kategoryzacji krajów na podstawie ryzyka. Jednak wymóg, aby podróżni byli testowani przy wyjeździe i przylocie, wywołał ostrzeżenia, że zagraniczne wakacje w tym roku będą „tylko dla bogatych”.

Omawiając system, rząd odmówił również potwierdzenia, czy zagraniczne wakacje będą dozwolone od 17. maja – i gdzie Brytyjczycy będą mogli podróżować bez izolacji po powrocie. Pan Shapps powiedział: „W kategorii „zielonej” postaramy się, aby podróżowanie było tak przystępne, jak to tylko możliwe, ale zachowując dużą ostrożność podczas podróży, ponieważ nie chcemy zepsuć całej dobrej pracy obecnych blokad”. Dodał: „Koszty są zdecydowanie problemem. To jeden z czynników w tym roku. Musimy zaakceptować, że wciąż przeżywamy globalną pandemię.”

„Musimy być ostrożni i obawiam się, że wiąże się to z koniecznością wykonania kilku testów i tym podobnych. Ale dzisiaj zobowiązuję się obniżyć koszty tych testów i przyjrzeć się kilku innowacyjnym rzeczom, które moglibyśmy zrobić. Na przykład, czy możemy pomóc w przeprowadzeniu testów przepływu bocznego, które ludzie muszą wykonać przed wyjazdem z kraju, w którym się znajdują, aby wrócić do Wielkiej Brytanii, a także obniżyć koszty testów po powrocie do domu, jeśli należą do kategorii „zielonej”. Staramy się, aby [podróż] była jak najbardziej praktyczna”.

Raport Global Travel Taskforce sugeruje, że podróże międzynarodowe mogłyby zostać wznowione od 17. maja „w przystępny i niedrogi sposób” – a pasażerowie nie musieliby już udowadniać, że mają ważny powód, aby opuścić Wielką Brytanię. Ale dokładniejsze szczegóły dotyczące tego, co będzie dozwolone w ramach nowych środków – i kiedy – mogą pojawić się dopiero za kilka tygodni. Pan Shapps powiedział: „Nie mówię ludziom, że nie powinni teraz rezerwować wakacji. To pierwszy raz, kiedy mogę to powiedzieć od wielu miesięcy. Ale myślę, że każdy, kto to robi, rozumie, że istnieje ryzyko związane z koronawirusem i myślę, że ludzie chcieliby mieć jasność co do tego, które kraje będą znajdować się w innej sygnalizacji świetlnej. Pozostały tylko dwa lub trzy tygodnie, zanim opublikujemy tę listę.”

W ramach systemu sygnalizacji świetlnej oceny będą opierać się na szeregu czynników, w tym odsetku zaszczepionej populacji kraju, wskaźnikach zakażeń, pojawiających się nowych wariantach oraz dostępie kraju do wiarygodnych danych naukowych. Departament dodał, że ograniczenia zostaną „formalnie poddane przeglądowi” w dniu 28. czerwca, aby uwzględnić „krajową i międzynarodową sytuację zdrowotną oraz sprawdzić, czy obecne środki można cofnąć”. Dalsze przeglądy odbędą się nie później niż 31. lipca i 1. października.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych