Rząd Wielkiej Brytanii rozpoczął prace nad paszportami COVID

Ministrowie rządu zaczęli przyglądać się możliwości stworzenia cyfrowego paszportu szczepionkiowego – poinformowało Sky News, powołując się na swoje nieoficjalne źródła. Mówi się, że utworzono grupy badawcze zajmujące się tym tematem, a uwaga została przekierowana na to, co stanie się z podróżami międzynarodowymi, gdy szczepionki zostaną szerzej wprowadzone na całym świecie. Minister spraw zagranicznych, James Cleverly, wcześniej uniknął potwierdzenia wiadomości, mówiąc tylko Sky News, że kraje „ustalą własne środki graniczne”

Ale The Times poinformował w piątek, że trzy departamenty rządowe planują system certyfikacji, aby umożliwić podróżnym wyjazd za granicę do krajów, które mogą wymagać dowodu zaszczepienia. Dodał również, że Grecja przygotowuje się do zniesienia zasad kwarantanny dla osób, które zostały zaszczepione. Szwedzki rząd ogłosił w czwartek, że planuje wypuścić do lata cyfrowy paszport szczepionki na koronawirusa, jeśli do tego czasu będzie obowiązywał międzynarodowy standard. Dania poinformowała także w tym tygodniu, że opublikuje pierwszą wersję dokumentu do końca lutego.

Już jakiś czas temu ministrowie w Wielkiej Brytanii rozmawiali o perspektywie wprowadzenia paszportów szczepionek. Kanclerz Księstwa Lancaster Michael Gove powiedział na początku grudnia: „Z pewnością nie planuję wprowadzać żadnych paszportów szczepionek i nie znam nikogo w rządzie, kto jest za tym rozwiązaniem”. Z kolei Tony Blair jest jednym z tych, którzy naciskali na rząd Wielkiej Brytanii, aby przejął inicjatywę w tej sprawie, sugerując, że w zeszłym tygodniu Wielka Brytania powinna skorzystać z przewodniczenia G7 i naciskać na inne kraje, aby opracowały dokument, będący dowodem na zaszczepienie.

Były premier powiedział, że to „nieuniknione”, że pomysł zostanie opracowany przez inne narody, gdy rozpocznie się globalny wyścig o szczepienie przeciwko COVID-19. W raporcie jego organizacji non-profit, Tony Blair Institute, stwierdzono, że „jedynym sposobem na nawigację umożliwiającą ludziom ponowne podróżowanie za granicę” jest stworzenie globalnej przepustki podróżnej pokazującej status koronawirusa u każdej osoby.

Pan Blair wielokrotnie interweniował podczas pandemii, a ostatnio zasugerował pomysł cofnięcia drugiej dawki szczepionek na koronawirusa, aby radykalnie zwiększyć liczbę osób, którym zaoferowano przynajmniej częściową ochronę. Pomysł zyskał popularność i jest teraz polityką rządu, pomagając zwiększyć globalną pozycję Wielkiej Brytanii w wyścigu o podawanie szczepionek. Zwracając uwagę na to, co będzie dalej, instytut Blaira powiedział, że Wielka Brytania powinna „stworzyć globalną przepustkę podróżną na koronawirusa COVID-19 jako kluczowy punkt programu G7”, kiedy przywódcy z USA, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii i Kanada przyjadą do Kornwalii jeszcze tego lata.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych