Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w odwrocie”, a Anglia jest w „następnym rozdziale” swojej walki z wirusem, powiedział sekretarz zdrowia. Przemawiając na konferencji prasowej Downing Street, Sajid Javid powiedział, że zniesienie środków Planu B COVID-19 to moment, z którego „wszyscy możemy być dumni”. Praca zdalna w domu została uchylona ze skutkiem natychmiastowym, a przepustki COVID i obowiązkowe noszenie masek w sklepach i środkach transportu publicznego zakończą się w przyszły czwartek. Również od tego dnia w salach lekcyjnych nie będą już wymagane maski na twarz, a od 27. stycznia w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Ograniczenia dotyczące wizyt w domach opieki zostaną jeszcze bardziej złagodzone, a więcej szczegółów zostanie podanych w nadchodzących dniach. Sekretarz zdrowia powiedział, że Omicron spowodował, że liczba przypadków wzrosła do rekordowych poziomów, a ponad jedna trzecia całkowitej liczby potwierdzonych przypadków COVID w Wielkiej Brytanii została odnotowana w ciągu ostatnich ośmiu tygodni. Javid powiedział, że decyzje rządu „zadziałały”, ale ostrzegł, że to „nie jest koniec drogi i nie powinniśmy postrzegać tego jako mety, ponieważ nie możemy wyeliminować tego wirusa i jego przyszłych wariantów”.

Sekretarz zdrowia dodał: „Zamiast tego musimy nauczyć się żyć z COVID w taki sam sposób, w jaki musimy żyć z grypą. I na wiosnę przedstawimy nasz długoterminowy plan życia z COVID-19”. Zaprzeczył, że Boris Johnson miał „szczęście” po tym, jak premier odrzucił wezwania do nałożenia dalszych środków oprócz środków Planu B. „Główna decyzja, którą podjął, polegająca na całkowitym skupieniu się na boosterach, została potwierdzona” – powiedział Javid. „To jest główny powód, dla którego jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj, bo premier podjął te decyzje”.

Johnson potwierdził uchylenie środków Planu B w oświadczeniu Commons wcześniej w środę. Premier powiedział parlamentarzystom, że liczba infekcji spada, a fala Omicron prawdopodobnie osiągnęła szczyt w całym kraju, co oznacza, że ​​można teraz złagodzić ograniczenia. Johnson powiedział również, że jego zamiarem jest zniesienie zasad izolacji dla osób z COVID w nadchodzących tygodniach.

Wymóg prawny przestanie obowiązywać wraz z wygaśnięciem przepisów 24. marca, ale premier powiedział posłom, że termin ten może zostać przesunięty. Ponad jedna trzecia całkowitej liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii miała miejsce w ciągu ostatnich ośmiu tygodni.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych