Sekretarz Zdrowia studzi optymizm: znoszenie ograniczeń może być spowolnione

Sekretarz zdrowia Matt Hancock ostrzegł, że rządowy harmonogram odblokowania ograniczeń dotyczących koronawirusa nie zostanie przyspieszony – a nawet może zostać spowolniony, ponieważ ministrowie pozostaną „czujni” na wskaźniki infekcji. Premier Boris Johnson przedstawił czteroetapowy plan zniesienia blokady Anglii w ciągu najbliższych czterech miesięcy, z pięciotygodniową przerwą między każdym etapem. Niektórzy konserwatywni posłowie narzekali, że mapa drogowa, począwszy od powrotu wszystkich uczniów do szkół 8 marca, nie usuwa ograniczeń wystarczająco szybko.

Jednak w rozmowie ze Sky News pan Hancock określił pięciotygodniową przerwę między każdym etapem łagodzenia ograniczeń jako „istotną”. „To bardzo, bardzo ważne, abyśmy mogli zobaczyć wpływ jednego kroku przed podjęciem następnego. Istnieje zasadnicza potrzeba ciągłego obserwowania danych, a my wszyscy, całe społeczeństwo, musimy trzymać się tego planu.” – powiedział.

„Chcemy być w stanie osiągnąć te kamienie milowe, ale będziemy czujnie obserwować, co się dzieje, aby upewnić się, że każdy ruch jest bezpieczny. Premier określił cztery testy, które zastosujemy, zanim ogłosi, że każdy ruch może być kontynuowany. Oczywiście chcemy wykonać ruchy w wyznaczonych terminach. Ale do nas wszystkich należy upewnienie się, że możemy, poprzez dalsze przestrzeganie zasad od chwili obecnej do tego czasu, w miarę jak szczepionki są wprowadzane na rynek i gdy naprawdę, naprawdę pozytywny wpływ tych szczepionek zaczyna przynosić efekty. To dotyczy nas wszystkich”.

Hancock powiedział, że ministrowie są „absolutnie zdeterminowani”, aby wyjść z trzeciej blokady narodowej Anglii „tak szybko, jak to możliwe, ale nie szybciej”, w celu uczynienia zniesienia ograniczeń „nieodwracalnymi”. „Tu nie chodzi tylko o wybory dokonywane przez rząd, a właściwie o to, jak wszyscy reagują i razem dążą do zniesienia lockdownu. Tak więc na razie tak ważne jest, aby ludzie trzymali się istniejących zasad. Widzimy światło na końcu tunelu i najlepszym sposobem jest, aby wszyscy przestrzegali zasad, ponieważ są one w bardzo, bardzo dużej części kluczowe” – dodał.

Sekretarz zdrowia pochwalił opublikowane przez Public Health England dane dotyczące wpływu programu szczepień w Wielkiej Brytanii, w którym do tej pory ponad 17,7 miliona osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID. „Dowody opublikowane wczoraj przez Public Health England pokazują, że istnieje zmniejszenie o około 70% szansy na zarażenie się wirusem, i oczywiście istnieje związek między tym a zdolnością przenoszenia wirusa. Jeśli nie masz wirusa, nie możesz go łatwo przenieść. Więc to jest naprawdę, bardzo dobry wynik. Byłem pewien, że dostaniemy szczepionkę, mam ogromne zaufanie do NHS, że wprowadzi szczepionkę i wspaniale jest widzieć, jak szczepionka ratuje życie w Wielkiej Brytanii teraz. ” – powiedział.

Źródło zdjęcia głównego: Sky News

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych