Sekretarz Zdrowia uspokaja: Anglia trzyma się planu A w walce z COVID-19

Sajid Javid odrzucił potrzebę wprowadzenia większej liczby ograniczeń w nadchodzących tygodniach, mówiąc Sky News, że Anglia jest obecnie „mocno” w planie A. Przemawiając w programie Trevora Phillipsa sekretarz zdrowia powiedział, że ministrowie muszą „pozostać ostrożni, nie mogą być w żaden sposób zadowoleni” – ale dodał, że ma nadzieję, iż ludzie będą mogli „wspólnie cieszyć się Bożym Narodzeniem”. Pan Javid zapewnił, że rząd podejmie działania, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ wskaźniki infekcji rosną w innych krajach europejskich, mówiąc w Sky News: „Gdybyśmy musieli podjąć dalsze środki w ramach Planu B, zrobilibyśmy to, ale nie jesteśmy w tym punkcie.”

Na początku tego tygodnia rząd austriacki ogłosił ogólnokrajową blokadę i powiedział, że szczepienia przeciwko koronawirusowi staną się obowiązkowe z mocy prawa w przyszłym roku, obwiniając za wysoką liczbę infekcji w kraju tych, którzy nie podjęli się szczepienia. Ogólnokrajowa blokada rozpocznie się w poniedziałek i początkowo potrwa 10 dni, zanim zostanie ponownie oceniona, a maksymalny czas jej trwania to 20 dni. Javid powiedział, że wierzy, iż Anglia ma „właściwe środki” w celu ograniczenia infekcji, ale ostrzegł, że wirus „może być bardzo nieprzewidywalny”, a ministrowie „muszą być gotowi” do działania.

Sekretarz zdrowia powiedział: „Ponieważ wszyscy czekamy na Boże Narodzenie, bardzo smutno jest widzieć wzrost liczby przypadków – w niektórych częściach Europy. Zawsze wiedzieliśmy, że ten wirus kocha zimę, lubi zimno, ciemne dni, które przynosi zima i musimy się upewnić, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby się przed tym uchronić. To, co naprawdę zmieniło sytuację w Wielkiej Brytanii, to nasz program przypominający – nasz niezwykle udany program przypominający – podanych już prawie 15 milionów zastrzyków przypominających, obejmujących około ćwierć populacji w wieku powyżej 12 lat.”

„To 400 000 dziennie w całej Wielkiej Brytanii, a to robi różnicę i wiemy ponieważ tylko w tym tygodniu opublikowano więcej danych na temat większej liczby badań, które pokazują, że ochrona, jaką otrzymujesz ze swojego wzmacniacza, zmiana w ochronie, prawie się podwaja – od 50 % do ponad 90%.” Kontynuował: „Wszyscy z nas, wszyscy mamy rolę do odegrania w tym i naszym krajowym programie szczepień. A jeśli kwalifikujesz się do pierwszego, drugiego, trzeciego strzału, zgłoś się i wejdziemy w Boże Narodzenie razem”. Zapytany, czy rząd powinien odkurzyć swój plan B i wprowadzić paszporty szczepionkowe oraz obowiązkowe wymagania dotyczące noszenia zakryć twarzy, pan Javid dodał: „Cóż, pierwszą rzeczą, którą chciałbym powiedzieć, jeśli mogę, jest to, że na początku podjęliśmy trudną decyzję.”

„Inne kraje nie poszły naszym kursem i zdecydowaliśmy, że oczywiście chcemy zacząć się otwierać, a jeśli masz zamiar to zrobić, najlepiej zrobić to latem – znacznie bezpieczniej jest robić to latem. Niestety, inne kraje w Europie tego nie zrobiły. Ale patrząc w przyszłość, patrząc na zimę, musimy zachować ostrożność, nie jesteśmy w żaden sposób zadowoleni. Wspomniałem o znaczeniu programu wzmacniającego, ale jeśli chodzi o wszelkie inne potencjalne środki, przez cały czas mówiliśmy, że mamy plan A i na tym właśnie jesteśmy w tej chwili skupieni”.

W zeszłym tygodniu premier Boris Johnson zgodził się, że „w danych nie ma nic”, co sugerowałoby, że rząd powinien posunąć się do przodu z Planem B. Tymczasem naukowiec behawioralny, profesor Linda Bauld, powiedziała Sky News, że przyjmowanie dawek przypominających i dalsze wykazywanie ostrożnego zachowania pomoże uniknąć „katastrofy” zimą i powtórki ostatnich świąt Bożego Narodzenia. Powiedziała Trevorowi Phillipsowi: „Jeśli naprawdę możemy nadal dostarczać boostery na dużą skalę, możemy nadal być ostrożni w naszym zachowaniu i próbować przyjąć te ochronne zachowania, nawet jeśli nie są one wszędzie wymagane. Naprawdę mam nadzieję, że uda nam się – pomimo tego, co Chris (Hopson) powiedział o ogromnej presji na NHS – przetrwać tę zimę bez katastrofy i bez sytuacji, w której mieliśmy ostatnie Święta Bożego Narodzenia”.

Wcześniej dyrektor naczelny NHS Providers, Chris Hopson, powiedział Sky News, że służba zdrowia doświadcza „bardzo, bardzo wysokiego poziomu osób przychodzących na oddziały ratunkowe”, które znajdują się pod dużą presją. Sekretarz zdrowia potwierdził również Trevorowi Phillipsowi, że około 5,9 miliona osób znajduje się na liście oczekujących NHS i że liczba ta „będzie rosnąć, zanim spadnie”.

Źródło zdjęcia głównego: Sky News

Informacje ze świata

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych