Sekretarz Zdrowia zapewnia: to będą wspaniałe święta Bożego Narodzenia

Sekretarz Zdrowia powiedział, że to będą „wspaniałe Święta Bożego Narodzenia”, broniąc nie nakładania surowszych ograniczeń w walce z nowym wariantem COVID. Sajid Javid powiedział Trevorowi Phillipsowi ze Sky News: „nieodpowiedzialne byłoby składanie gwarancji, ale środki ogłoszone w tym tygodniu w odpowiedzi na wariant Omicron „kupią nam czas”, aby umożliwić naukowcom jego ocenę. Ludzie powinni normalnie kontynuować swoje plany na Boże Narodzenie, myślę, że to będą wspaniałe święta”. Pan Javid powiedział, że nie sądzi, aby konieczne były jeszcze bardziej rygorystyczne środki, ponieważ dyrektywy dotyczące dystansu społecznego i pracy z domu „mają bardzo wysoką cenę, ekonomicznie i społecznie, pod względem skutków zdrowotnych innych niż COVID. „Gdyby ktoś miał podejmować takie decyzje, musiałyby być podejmowane bardzo ostrożnie, jeszcze nas tam nie ma, nie jesteśmy nawet blisko tego” – dodał.

Nowe środki, wprowadzone wczoraj przez premiera to:
• Każda osoba przybywająca do Wielkiej Brytanii będzie musiała wykonać test PCR i izolować się do czasu uzyskania negatywnego wyniku
• Od wtorku zakrywanie twarzy będzie również obowiązkowe w sklepach i środkach transportu publicznego w Anglii
• Osoby, które zetkną się z kimś, kto ma pozytywny wynik testu na wariant Omicron, będą musiały izolować się przez 10 dni, nawet jeśli są w pełni zaszczepione – zostanie to wprowadzone „tak szybko, jak to możliwe”
• Republika Południowej Afryki, Botswana, Eswatini, Lesotho, Namibia, Zimbabwe, Angola, Malawi, Mozambik i Zambia znajdują się teraz na czerwonej liście, więc przybywający z tych krajów będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu za cenę 2285 funtów.

Zapytany o to, czy ludzie będą słuchać nakazu noszenia masek, biorąc pod uwagę spadek procenta korzytających z tych w maskach, pan Javid powiedział: „Chodzi o ochronę postępu, który osiągnęliśmy. Powiedziałeś w swoich szacunkach, że około jedna trzecia ludzi nie nosi masek, ale myślę, że prawdopodobnie nie wziąłeś tych sondaży, odkąd ludzie zaczęli lepiej rozumieć ten nowy wariant i dlaczego rząd uważa, że ​​te nowe środki są właściwe. Myślę, że ludzie potraktują to poważniej i myślę, że będzie to dotyczyło transportu publicznego, będzie miało zastosowanie do sklepów, będzie to regulacja, jak to było wcześniej. Ale ważne jest, aby reagować w sposób proporcjonalny, a także tymczasowy, mam nadzieję, że możemy to usunąć w ciągu kilku tygodni”.

Minister spraw zagranicznych partii Pracy, Lisa Nandy, powiedziała Phillipsowi, że powodem pojawienia się wariantu Omicron jest „brak globalnego przywództwa” i oskarżyła rząd o niedotrzymanie obietnic dostarczenia 100 milionów szczepionek reszcie świata. Powiedziała, że ​​Partia Pracy poprosiła pana Javida, aby przyjrzał się, czy inne kraje w południowej Afryce powinny zostać dodane do czerwonej listy. Pani Nandy powiedziała również, że Partia Pracy zażądała, aby rząd opracował plan sprawdzenia testów PCR, które muszą wykonać podróżni, podjęcia działań w celu poprawy wentylacji w budynkach publicznych, wymagania testów przed odlotem i udzielenia porad, jak ludzie powinni podróżować z powrotem z lotniska.

Źródło zdjęcia głównego: Sky News

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych