Szczepionka Oxford University ma być stosowana u 6-letnich dzieci !!

Dzieciom w wieku sześciu lat zostanie podana szczepionka Oxford / AstraZeneca w ramach nowego badania klinicznego mającego na celu sprawdzenie jej skuteczności u najmłodszej grupie wiekowej. Naukowcy wykorzystają 300 ochotników do oceny, czy szczepionka przeciwko koronawirusowi wywoła silną odpowiedź immunologiczną u dzieci w wieku od sześciu do 17 lat. Okres próbny rozpocznie się w ten weekend na Uniwersytecie Oksfordzkim i jego ośrodkach partnerskich w Londynie, Southampton i Bristolu.

Szczepienie oksfordzkie jest jednym z trzech, które zostały zatwierdzone do stosowania u dorosłych w Wielkiej Brytanii, wraz z preparatami Pfizer / BioNTech i Moderna. Profesor Andrew Pollard, główny badacz szczepionek w Oksfordzie, powiedział: „Podczas gdy większość dzieci jest stosunkowo odporna na koronawirusa i jest mało prawdopodobne, aby zachorowały z powodu infekcji, ważne jest, aby ustalić bezpieczeństwo i odpowiedź immunologiczną na szczepionkę u dzieci i młodzieży, ponieważ niektóre dzieci mogą odnieść korzyści ze szczepień. Te nowe badania poszerzą naszą wiedzę na temat kontroli SARS-CoV2 u młodszych grup wiekowych”.

Dr Grace Li, pracownik naukowy z Oxford Vaccine Group, powiedziała Sky News: „Zamierzamy podawać im dawki w odstępach miesięcznych lub trzymiesięcznych i mamy nadzieję sprawdzić, który interwał daje najlepszą odpowiedź immunologiczną”. Dr Li powiedziała, że mają nadzieję wykonać pięć badań krwi w ciągu 12 miesięcy, aby zobaczyć, jak długo trwa odpowiedź immunologiczna. 240 dzieci otrzyma szczepionkę, a pozostałe otrzymają kontrolną szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowych.

Profesor Jonathan Van-Tam powiedział wcześniej, że w toku jest kilka prób mających na celu opracowanie bezpiecznych i skutecznych szczepionek u dzieci. Dodał, że „jest całkiem możliwe, że do końca roku będziemy mieć kilka licencjonowanych szczepionek dla dzieci na COVID-19”. Royal College of Pediatrics and Child Health twierdzi, że istnieją dowody na to, że COVID-19 może powodować śmierć i ciężkie choroby u dzieci, ale jest to rzadkie.

Stwierdzono: „Istnieją również dowody na to, że prawdopodobieństwo zachorowania na infekcję u dzieci jest mniejsze. Rola dzieci w przenoszeniu zakażenia po nabyciu jest niejasna, chociaż nie ma wyraźnych dowodów na to, że są bardziej zaraźliwe niż dorośli”. Badanie jest pierwszym, które ocenia skuteczność szczepionki Oxford u tak małych dzieci. Inne badania już się rozpoczęły, ale mierzą skuteczność u osób w wieku 16 i 17 lat – zakomunikował University of Oxford.

Ponad 14 milionów ludzi otrzymało teraz swoją pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19, co oznacza, że ​​rząd jest na wyciągnięcie ręki od osiągnięcia celu 15 milionów do poniedziałku. Rząd i NHS uruchomiły teraz nowy plan przyjmowania szczepionek, wzywając każdego kwalifikującego się do szczepienia, który jeszcze go nie miał, do zgłoszenia się. Osoby po 70. roku życia, mieszkańcy i personel domów opieki, pracownicy służby zdrowia i opieki oraz wyjątkowo wrażliwi klinicznie pacjenci mają teraz możliwość zaszczepienia się.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych