Szczepionka Oxford University ma być stosowana u 6-letnich dzieci !!

Dzieciom w wieku sześciu lat zostanie podana szczepionka Oxford / AstraZeneca w ramach nowego badania klinicznego mającego na celu sprawdzenie jej skuteczności u najmłodszej grupie wiekowej. Naukowcy wykorzystają 300 ochotników do oceny, czy szczepionka przeciwko koronawirusowi wywoła silną odpowiedź immunologiczną u dzieci w wieku od sześciu do 17 lat. Okres próbny rozpocznie się w ten weekend na Uniwersytecie Oksfordzkim i jego ośrodkach partnerskich w Londynie, Southampton i Bristolu.

Szczepienie oksfordzkie jest jednym z trzech, które zostały zatwierdzone do stosowania u dorosłych w Wielkiej Brytanii, wraz z preparatami Pfizer / BioNTech i Moderna. Profesor Andrew Pollard, główny badacz szczepionek w Oksfordzie, powiedział: „Podczas gdy większość dzieci jest stosunkowo odporna na koronawirusa i jest mało prawdopodobne, aby zachorowały z powodu infekcji, ważne jest, aby ustalić bezpieczeństwo i odpowiedź immunologiczną na szczepionkę u dzieci i młodzieży, ponieważ niektóre dzieci mogą odnieść korzyści ze szczepień. Te nowe badania poszerzą naszą wiedzę na temat kontroli SARS-CoV2 u młodszych grup wiekowych”.

Dr Grace Li, pracownik naukowy z Oxford Vaccine Group, powiedziała Sky News: „Zamierzamy podawać im dawki w odstępach miesięcznych lub trzymiesięcznych i mamy nadzieję sprawdzić, który interwał daje najlepszą odpowiedź immunologiczną”. Dr Li powiedziała, że mają nadzieję wykonać pięć badań krwi w ciągu 12 miesięcy, aby zobaczyć, jak długo trwa odpowiedź immunologiczna. 240 dzieci otrzyma szczepionkę, a pozostałe otrzymają kontrolną szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowych.

Profesor Jonathan Van-Tam powiedział wcześniej, że w toku jest kilka prób mających na celu opracowanie bezpiecznych i skutecznych szczepionek u dzieci. Dodał, że „jest całkiem możliwe, że do końca roku będziemy mieć kilka licencjonowanych szczepionek dla dzieci na COVID-19”. Royal College of Pediatrics and Child Health twierdzi, że istnieją dowody na to, że COVID-19 może powodować śmierć i ciężkie choroby u dzieci, ale jest to rzadkie.

Stwierdzono: „Istnieją również dowody na to, że prawdopodobieństwo zachorowania na infekcję u dzieci jest mniejsze. Rola dzieci w przenoszeniu zakażenia po nabyciu jest niejasna, chociaż nie ma wyraźnych dowodów na to, że są bardziej zaraźliwe niż dorośli”. Badanie jest pierwszym, które ocenia skuteczność szczepionki Oxford u tak małych dzieci. Inne badania już się rozpoczęły, ale mierzą skuteczność u osób w wieku 16 i 17 lat – zakomunikował University of Oxford.

Ponad 14 milionów ludzi otrzymało teraz swoją pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19, co oznacza, że ​​rząd jest na wyciągnięcie ręki od osiągnięcia celu 15 milionów do poniedziałku. Rząd i NHS uruchomiły teraz nowy plan przyjmowania szczepionek, wzywając każdego kwalifikującego się do szczepienia, który jeszcze go nie miał, do zgłoszenia się. Osoby po 70. roku życia, mieszkańcy i personel domów opieki, pracownicy służby zdrowia i opieki oraz wyjątkowo wrażliwi klinicznie pacjenci mają teraz możliwość zaszczepienia się.

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Sunny
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych