SZEŚĆ zakażeń wariantem omicron wykrytych w Szkocji

Władze potwierdziły, że w Szkocji wykryto sześć przypadków wariantu koronawirusa Omicron. Stanowią dodatek do trzech już wykrytych w Anglii. Cztery przypadki występują w rejonie Lanarkshire, a dwa w rejonie Greater Glasgow i Clyde. Szkocki sekretarz zdrowia Humza Yousaf powiedział: „To będzie niepokojący czas dla sześciu osób zidentyfikowanych jako posiadające nowy wariant. Wszyscy otrzymają fachową pomoc i wsparcie, a Public Health Scotland podejmie we wszystkich przypadkach wzmocnione śledzenie kontaktów, zbada pochodzenie wirusa i wszelkie kolejne osoby, z którymi miały kontakt w ostatnich tygodniach”.

„Wciąż jest wiele do nauczenia się na temat wariantu Omicron. Pozostają pytania dotyczące jego wpływu, przenoszenia i reakcji na leczenie lub szczepionki, a naukowcy pracują nad dostarczeniem dodatkowych informacji. Dopóki nie będzie wiadomo więcej, musimy być ostrożni i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Podjęliśmy już kroki i dostosowujemy się do nowych ograniczeń granicznych wprowadzonych przez rząd Wielkiej Brytanii, które będą wymagać od w pełni zaszczepionych podróżnych wykonania testu PCR w ciągu dwóch dni od przybycia i samoizolowania się do momentu uzyskania negatywnego wyniku. Reguły zostaną wprowadzone tak szybko, jak to możliwe i będą podlegać ciągłemu przeglądowi.”

„Zastrzegamy sobie jednak prawo do pójścia dalej, jeśli to konieczne. Przyjmujemy również rozszerzoną czerwoną listę krajów wskazanych przez rząd Wielkiej Brytanii. Będzie ona również poddawana przeglądowi.”

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych