Szkocja również opóźnia zniesienie lockdownu!

Obecne ograniczenia COVID-19 w Szkocji będą obowiązywać do 19. lipca, po 40% wzroście nowych przypadków w ostatnim tygodniu, powiedziała premier Nicola Sturgeon. Plan rządu szkockiego zakładał przejście całego kraju na poziom 0 od 28. czerwca, ale pani Sturgeon potwierdziła, że ​​obecne zasady pozostaną w mocy przez kolejne trzy tygodnie. Odnowiony plan dotyczy wszystkich obszarów Szkocji, które jeszcze tego nie zrobiły, aby móc przejść na poziom 0 od połowy lipca, kiedy to wzrosną limity spotkań domowych w pomieszczeniach, dodała Sturgeon.

Jest również nadzieja, że ​​wymóg dwumetrowego dystansu społecznego zostanie zredukowany do jednego metra w tym dniu „zakładając, że dane to potwierdzą”, powiedziała pierwsza minister. Rząd szkocki planuje znieść wszystkie główne pozostałe ograniczenia prawne dotyczące koronawirusa w dniu 9. sierpnia, jeśli to możliwe, powiedziała parlamentarzystom.

Stwierdziła również, że ​​trzytygodniowe odroczenie złagodzenia blokady sprowadza się do rosnącej liczby przypadków, po tym, jak w ciągu ostatnich 24 godzin w Szkocji zarejestrowano 2167 zakażeń – najwyższa dzienna liczba od 8. stycznia. „Zakładając, że osiągamy zmieniony cel strategiczny, mamy nadzieję, że wszystkie części Szkocji, które obecnie nie znajdują się na tym poziomie, będą mogły przejść na poziom zero 19 lipca” – powiedziała Sturgeon.

„Oznacza to na przykład, że od tej daty wzrosną limity spotkań domowych w pomieszczeniach, a nawet 200 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach i pogrzebach. Mamy również nadzieję – zakładając, że dane to potwierdzają – że ogólne wymagania dotyczące fizycznej odległości w pomieszczeniach można zmniejszyć z 2 metrów do jednego metra. Ponadto – mając na uwadze zmniejszone ryzyko przenoszenia wirusa na zewnątrz, a tym samym zachęcenie ludzi do przebywania na świeżym powietrzu w jak największym stopniu – mamy nadzieję, że ograniczenia dotyczące nieformalnych spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu, na przykład w prywatnych ogrodach, również zostaną w tym momencie zniesione.”

Pierwsza minister dodała, że ​​jej zdaniem plany zniesienia pozostałych ograniczeń 9. sierpnia są zarówno „możliwe, jak i proporcjonalne”. „Nasza ocena – zakładając, że spełniamy niezbędne warunki dotyczące szczepień i redukcji szkód – jest taka, że ​​zniesienie głównych pozostałych ograniczeń prawnych w dniu 9. sierpnia byłoby możliwe i proporcjonalne” – powiedziała.

„Rozważymy i dokonamy ostatecznej oceny bliżej tej daty, gdzie – jak mamy nadzieję – może to obejmować zniesienie prawnego wymogu fizycznego dystansu zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Przejście poza poziom 0 będzie kamieniem milowym i zasygnalizuje powrót do prawie całkowitej normalności w naszym codziennym życiu.”

Informacje ze świata

Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka

Premier Boris Johnson i jego…

Następny wariant COVID-19 może zabić 30% zakażonych!

Według czołowych naukowców rządowych, nowy…

Uniwersytet Oksfordzki doradza kobietom w ciąży zaszczepienie się

Nieszczepione kobiety w ciąży są…

Boris Johnson waha się czy wprowadzić paszporty szczepionkowe

Wielu konserwatywnych posłów powiedziało Sky…

Infekcje koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponownie ROSNĄ!

Według danych rządowych liczba nowych…

Kolejnych 689 313 osób musiało się izolować po kontakcie z zakażonym

Nowe dane pokazują, że w…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych