Sztorm Arwen przyniósł śnieg w wielu rejonach Anglii i Szkocji [WIDEO/ZDJĘCIA]

Oczekuje się, że śnieg będzie padać przez następne dwa tygodnie w wielu regionach Wielkiej Brytanii, ponieważ po burzy Arwen, która zabiła trzy osoby, nastały mrozy. Żółte ostrzeżenie przed śniegiem i lodem obowiązywało do niedzieli w Szkocji i północnej Anglii. Met Office ostrzegło również przed „zimowymi deszczami i oblodzonymi odcinkami dróg”. Oczekuje się, że temperatury w niektórych miejscach będą miały problemy z przekroczeniem zera, przy prognozie -1°C w Manchesterze i Newcastle. Żółte ostrzeżenie dotyczące lodu zostało przedłużone do poniedziałku do 10 rano dla wschodniej części Wielkiej Brytanii i rozciąga się od północno-zachodniej Anglii do Londynu.

Prognozy WX Charts pokazują, że pogarszające się warunki będą kontynuowane w następny piątek i uderzą w Anglię, Szkocję i Walię. Brytyjczycy stoją przed perspektywą tygodnii mroźnych warunków, ponieważ więcej śniegu jest prognozowane na 13. grudnia. Oznacza to, że mogą powodować problemy z transportem i podróżami w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W niektórych częściach Wielkiej Brytanii już pojawiły się opady śniegu. Było to połączone z podmuchami wiatru o prędkości prawie 160 kilometrów na godzinę i rzadkim, czerwonym ostrzeżeniem o wietrze, które wydano w piątek.

Mroźne warunki nie wykazują oznak ustępowania i oczekuje się, że utrzymają się do grudnia. Gdy sztorm Arwen przedzierał się przez kraj, przyniósł burze śnieżne i niebezpieczne wichury, które pochłonęły ludzkie życie. Trzecia osoba została zabita przez zwalone drzewo, a 140 000 domów zostało pozbawionych zasilania, gdy chaotyczna burza Arwen z prędkością 155 kilometrów na godzinę uderzyła w Wielką Brytanię. 35-letni kierowca zginął na B977 w Aberdeenshire około 17:45 w piątek, kiedy drzewo spadło na jego samochód. Na miejsce przybyła policja, ale ich radiowóz został prawie przygnieciony przez kolejne spadające drzewo, podczas gdy niszczycielska burza spowodowała przerwy w dostawie prądu dla tysięcy osób w północno-wschodniej Szkocji.

Żaden funkcjonariusz nie został ranny w incydencie w pobliżu Hatton-of-Fintray w Aberdeenshire. Jednak policja w Szkocji potwierdziła, że ​​kierowca, który nie został zidentyfikowany, został „śmiertelnie ranny, gdy pojazd uderzył w spadające drzewo”. Mężczyzna zmarł na miejscu tuż przed 18:00. Była to trzecia ofiara Arwena, po tym, jak dyrektor szkoły Francis Lagan zginął, gdy drzewo spadło na jego samochód w Antrim w Irlandii Północnej w piątek. W międzyczasie inny mężczyzna został zmiażdżony przez spadające drzewo w Ambleside w Cumbrii.

Nieustająca burza przyniosła wysokie fale, mroźne temperatury i zamiecie śnieżne w dużej części Wielkiej Brytanii. W Brizlee Wood w Northumberland przyniosła podmuchy z prędkością 155 kilometrów na godzinę, a w Berry Head w Devon zarejestrowano wiatry z prędkością 145 kilometrów na godzinę. W Walię i Irlandię uderzyły również podmuchy z prędkością 120 kilometrów na godzinę zmierzoną w Orlock Head w hrabstwie Down i 130 kilometrów na godzinę w Aberporth, Dyfed, podczas gdy 125 kilometrów na godzinę odnotowano w The Needles na Isle of Wight. Temperatury sięgały -5C w Szkocji, a -3C odnotowano w niektórych częściach Midlands.

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / @Met4CastUK

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych