Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL ) oferuje ukraińskim uchodźcom bezpłatne przejazdy wszystkimi swoimi usługami. Oferta umożliwia każdemu obywatelowi Ukrainy bezpłatne podróżowanie metrem, autobusem i innymi środkami do 48 godzin po przybyciu do Wielkiej Brytanii. Aby się kwalifikować, ludzie będą musieli okazać ukraiński paszport i kartę pokładową lub bilet z potwierdzeniem przybycia do Wielkiej Brytanii. Andy Byford, londyński komisarz ds. transportu, powiedział, że program został wprowadzony, aby „wspierać tych, którzy uciekają przed tym strasznym konfliktem”.

Powiedział: „Szokujące sceny i historie z trwającej wojny na Ukrainie naprawdę rozdzierają serce i wraz z burmistrzem chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć tych, którzy uciekają przed tym strasznym konfliktem. Wraz z Departamentem Transportu i innymi przewoźnikami kolejowymi pomagamy obywatelom Ukrainy podróżującym do Wielkiej Brytanii dotrzeć do miejsca docelowego, umożliwiając im bezpłatne podróżowanie po Londynie za pomocą naszych autobusów, tramwajów, metra lub kolei, aby mogli dotrzeć do ich gospodarza tak szybko, jak to możliwe”.

W ramach programu, który potrwa trzy miesiące, ewakuowanym z Ukrainy zostanie zaoferowana podróż w jedną stronę z portu wejścia do miejsca docelowego. Jest to część ogólnokrajowych działań, które rozpoczęły się 20. marca i mają na celu pomoc ukraińskim uchodźcom w dotarciu do miejsca docelowego w Wielkiej Brytanii. Program uzupełnia operatorów europejskich, takich jak Eurostar , którzy również przyjmują podobne podejście.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział, że program jest „bardzo mile widziany”. „Wielka Brytania stoi po stronie narodu ukraińskiego i tych, którzy uciekają przed brutalną inwazją Putina” – powiedział. Tymczasem burmistrz Londynu ogłosił, że w sobotę 26. marca odbędzie się marsz pokojowy „ Londyn po stronie Ukrainy” . Sadiq Khan powiedział, że marsz jest „dla każdego, kto chce okazać swoją solidarność, szansę stania razem z narodem Ukrainy”. Marsz rozpocznie się od Park Lane o godzinie 14.00, a na Piccadilly Lights zostanie wyświetlony komunikat Yoko Ono „Imagine Peace”.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

Rząd rozważa wprowadzenie OPŁATY za korzystanie z autostrad

Sieć dróg płatnych w Wielkiej…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych