Trzecia fala COVID-19 w Europie może sprawić problemy Wielkiej Brytanii!

Wzrost liczby zakażeń COVID w Europie może oznaczać kłopoty dla Wielkiej Brytanii w ciągu kilku tygodni, informuje Sky News. Pomimo ogromnego sukcesu programu szczepień w Wielkiej Brytanii, naukowiec, który doradza rządowi, wezwał do ostrożności i powiedział, że kraj jeszcze nie wyszedł z lasu. Ostrzeżenie pojawiło się, gdy kilka regionów Francji, w tym Paryż, przygotowuje się do wejścia w nową miesięczną blokadę. „W całej Europie liczby idą w złym kierunku i powinniśmy być tego ostrożni, ponieważ w przeszłości prowadziło to do wzrostu liczb tutaj” – powiedział naukowiec chcący zachować anonimowość.

„Spadek liczby przypadków [w Wielkiej Brytanii] zwalnia i jesteśmy w bardziej wrażliwym punkcie niż kilka tygodni temu. Jesteśmy w miejscu, które jest trochę wrażliwe” – dodał. Liczba R – współczynnik reprodukcji wirusa – wzrósł nieznacznie w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu po ponownym otwarciu szkół – a doradca powiedział, że „nie byłby zaskoczony”, gdyby liczba przypadków również wkrótce wzrosła. „Błędem byłoby zakładać, że wyszliśmy z lasu. Ogólnie rzecz biorąc, sprawy nadal idą w dobrym kierunku. Zmierza we właściwym kierunku, tylko wolniej.”

Obawy przed trzecią falą w Europie sprawiły, że połowa z 20 regionów Włoch ponownie pogrążyła się w najsurowszej formie zamknięcia kraju, w wyniku której szkoły i niepotrzebne sklepy są wśród zamkniętych miejsc. Szef niemieckiego zdrowia publicznego oświadczył w piątek, że kraj jest teraz na „początku trzeciej fali”. Doradca rządu Wielkiej Brytanii powiedział, że południowoafrykański wariant COVID jest „najbardziej niepokojący” i należy go „bacznie obserwować”.

Paryż i 15 innych regionów Francji weszło w kolejną blokadę od północy – choć nieco mniej rygorystyczną niż poprzednie – po rosnących przypadkach w dużej mierze rozprzestrzeniającego się szybciej wariantu Kent. We Francji odnotowano w czwartek prawie 35 000 nowych przypadków, podczas gdy Wielka Brytania w piątek zgłosiła 4 802. Prawie jedna trzecia populacji Francji, około 21 milionów ludzi – głównie na północy, jest objęta nową blokadą, jednak szkoły nie będą zamykane.

Informacje ze świata

Sekretarz Edukacji usunięty ze stanowiska przez premiera Johnsona!

Gavin Williamson został usunięty ze…

Klimatyczni aktywiści zablokowali najruchliwszą autostradę w UK

Protestujący przeciwko zmianom klimatycznym zablokowali…

Londyn ponownie zalany. Duże utrudnienia dla kierowców [WIDEO]

Londyn po raz kolejny boryka…

Boris Johnson przedstawił zimowy plan walki z COVID-19

Premier Wielkiej Brytanii ostrzegł, że…

Osoby powyżej 50 lat również otrzymają TRZECIĄ dawkę szczepionki

Rząd ogłosił, że szczepienia przypominające…

Lockdown, obowiązkowe maski, paszporty COVID planem na zimę!

Sekretarz Zdrowia Wielkiej Brytanii ogłosił,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych