Trzecia fala COVID-19 w Europie może sprawić problemy Wielkiej Brytanii!

Wzrost liczby zakażeń COVID w Europie może oznaczać kłopoty dla Wielkiej Brytanii w ciągu kilku tygodni, informuje Sky News. Pomimo ogromnego sukcesu programu szczepień w Wielkiej Brytanii, naukowiec, który doradza rządowi, wezwał do ostrożności i powiedział, że kraj jeszcze nie wyszedł z lasu. Ostrzeżenie pojawiło się, gdy kilka regionów Francji, w tym Paryż, przygotowuje się do wejścia w nową miesięczną blokadę. „W całej Europie liczby idą w złym kierunku i powinniśmy być tego ostrożni, ponieważ w przeszłości prowadziło to do wzrostu liczb tutaj” – powiedział naukowiec chcący zachować anonimowość.

„Spadek liczby przypadków [w Wielkiej Brytanii] zwalnia i jesteśmy w bardziej wrażliwym punkcie niż kilka tygodni temu. Jesteśmy w miejscu, które jest trochę wrażliwe” – dodał. Liczba R – współczynnik reprodukcji wirusa – wzrósł nieznacznie w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu po ponownym otwarciu szkół – a doradca powiedział, że „nie byłby zaskoczony”, gdyby liczba przypadków również wkrótce wzrosła. „Błędem byłoby zakładać, że wyszliśmy z lasu. Ogólnie rzecz biorąc, sprawy nadal idą w dobrym kierunku. Zmierza we właściwym kierunku, tylko wolniej.”

Obawy przed trzecią falą w Europie sprawiły, że połowa z 20 regionów Włoch ponownie pogrążyła się w najsurowszej formie zamknięcia kraju, w wyniku której szkoły i niepotrzebne sklepy są wśród zamkniętych miejsc. Szef niemieckiego zdrowia publicznego oświadczył w piątek, że kraj jest teraz na „początku trzeciej fali”. Doradca rządu Wielkiej Brytanii powiedział, że południowoafrykański wariant COVID jest „najbardziej niepokojący” i należy go „bacznie obserwować”.

Paryż i 15 innych regionów Francji weszło w kolejną blokadę od północy – choć nieco mniej rygorystyczną niż poprzednie – po rosnących przypadkach w dużej mierze rozprzestrzeniającego się szybciej wariantu Kent. We Francji odnotowano w czwartek prawie 35 000 nowych przypadków, podczas gdy Wielka Brytania w piątek zgłosiła 4 802. Prawie jedna trzecia populacji Francji, około 21 milionów ludzi – głównie na północy, jest objęta nową blokadą, jednak szkoły nie będą zamykane.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych