Tylko 10 zgonów z powodu Covid-19 ostatniej doby w Wielkiej Brytanii!

Wielka Brytania zgłosiła najniższą liczbę zgonów z powodu COVID od połowy września, podczas gdy ponad pięć milionów ludzi otrzymało obie dawki szczepionki. Przełomowa liczba szczepień została przekroczona, podczas gdy kolejne 3423 infekcje odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin. Według danych rządowych w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu COVID-19 odnotowano 10 zgonów w porównaniu z 52 w piątek i 58 w ostatnią sobotę. Jest to najniższy wynik od czasu zgłoszenia dziewięciu ofiar 14. września 2020 roku.

Łącznie przeprowadzono wczoraj 381 285 szczepień przeciwko koronawirusowi. Spośród nich 124 415 to pierwsze dawki, co oznacza, że ​​31 425 682 osób otrzymało pierwszy zastrzyk. Podano też 256 870 drugich wstrzyknięć, co daje w sumie 5 205 505 zaszczepionych obiema dawkami. Tym, którzy otrzymali obie dawki, można pozwolić na uniknięcie kwarantanny po powrocie z międzynarodowych wakacji, ogłoszono wcześniej.

Według raportu opublikowanego w The Daily Telegraph, osoby powracające do Wielkiej Brytanii będą musiały przejść testy na obecność COVID-19 przed wyjazdem, niezależnie od ich statusu szczepień, zgodnie z planami rządowej globalnej grupy zadaniowej ds. Podróży. Ale ci, którzy są w pełni zaszczepieni, mogą potrzebować mniej testów po wizycie w krajach niskiego ryzyka i mogą uniknąć 10-dniowej kwarantanny po powrocie z krajów o średnim ryzyku.

Więcej szczegółów na temat planów rządu dotyczących nieistotnych podróży międzynarodowych spodziewanych jest w poniedziałek wielkanocny, kiedy to obecne plany dalszego złagodzenia blokady w dniu 12. kwietnia również zostaną zatwierdzone. W międzyczasie organ regulacyjny podał, że z 18,1 miliona osób, które otrzymały szczepionkę Oxford-AstraZeneca w Wielkiej Brytanii, u 30 rozwinęły się skrzepy krwi. Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) potwierdziła, że ​​z tych 30 osób siedem zmarło do dnia 24. marca.

Brytyjski regulator powiedział, że obecnie nie ma dowodów sugerujących związek przyczynowy między zakrzepami krwi a szczepionką oksfordzką, a korzyści nadal przeważają nad jakimkolwiek ryzykiem. Pojawiły się obawy dotyczące zakrzepów krwi po tym, jak niewielki odsetek przypadków wystąpił pośród dziesiątek milionów osób, które otrzymały szczepionkę oksfordzką. Niektóre kraje, takie jak Niemcy, ograniczyły jej stosowanie do określonego wieku, ale europejski organ nadzorujący leki i Światowa Organizacja Zdrowia twierdzą, że jest ona bezpieczna i skuteczna.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych