UK zakazuje lotów do kilku krajów z powodu nowego wariantu Covid-19

Wielka Brytania wprowadza ograniczenia w podróżowaniu do sześciu krajów afrykańskich z powodu nowego wariantu COVID, który brytyjscy eksperci nazwali „najgorszym, jaki widzieliśmy do tej pory”. Sekretarz zdrowia Sajid Javid napisał na Twitterze: „UKHSA (UK Health Security Agency) bada nowy wariant. Potrzebnych jest więcej danych, ale teraz podejmujemy środki ostrożności. Od jutra w południe sześć krajów afrykańskich zostanie dodanych do czerwonej listy, loty zostaną tymczasowo zakazane, a podróżni z Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się kwarantannie”.

Loty z RPA, Namibii, Lesotho, Botswany, Eswatini i Zimbabwe zostaną zawieszone. Javid powiedział, że nowy wariant B.1.1.529 zidentyfikowany w Afryce „może być bardziej przenośny” niż szczep Delta i dodał, iż „szczepionki, które obecnie mamy, mogą być mniej skuteczne”. UKHSA mówi, że jest to „najgorszy szczep, jaki do tej pory widzieliśmy” i ma białko, które „dramatycznie” różni się od oryginalnego szczepu COVID – ma też podwójną liczbę mutacji w wariancie Delta.

Dodano, że te mutacje prawdopodobnie unikają odpowiedzi immunologicznej wywołanej wcześniejszą infekcją i szczepieniem. Tom Peacock, wirusolog z Imperial College London, określił mutacje jako „naprawdę okropne”, ale powiedział, że poziom infekcji jest obecnie „bardzo niski”. Białka kolców są tym, co wirusy wykorzystują, aby dostać się do ludzkich komórek, a niektóre szczepionki szkolą organizm w rozpoznawaniu kolców i ich neutralizacji. Mutacje na kolcu mogą zatem potencjalnie okazać się problematyczne. Ale mając tylko kilka zarejestrowanych przypadków – trzy w Botswanie, około 53 w RPA i jeden w Hongkongu od kogoś, kto podróżował z Afryki Południowej – naukowcy mają nadzieję, że uda się to powstrzymać.

Francois Balloux, profesor biologii systemów obliczeniowych na University College London, powiedział, że powinno to być ściśle monitorowane, ale „nie ma powodu do nadmiernego zaniepokojenia, chyba że w najbliższej przyszłości infekcje zaczną rosnąć”. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia spotkają się w piątek, aby ocenić wariant, który w środę został sklasyfikowany jako wariant monitorowany (VUM). Jeśli zostanie uaktualniony do wariantu budzącego obawy (VOC), można mu nadać nazwę z alfabetu greckiego. Można go jednak również zaklasyfikować jako mniej poważny wariant zainteresowania (VOI), co wskazuje, że ma cechy, które mogą wpływać na takie czynniki, jak zakaźność i ciężkość choroby

Informacje ze świata

Przedstawiciele biznesu błagają rząd: nie niszczcie Bożego Narodzenia!

Szefowie hotelarstwa, gastronomii, sprzedawcy detaliczni…

Boris Johnson przedstawił plan walki z Omicronem na kolejne miesiące

Rząd planuje zaoferować szczepionki przypominające…

Prezes Moderny: „szczepienia przypominające być może będą dwudawkowe”

Szef producenta leków Moderna powiedział,…

Dłuższe wyroki za przemoc wobec dzieci mogą wejść wkrótce w życie

Sprawcy nadużyć na dzieciach mogą…

Dziś weszły w życie nowe restrykcje COVID w Anglii

W Anglii weszły w życie…

3. dawka szczepionki zostanie zaoferowana WSZYSTKIM powyżej 18. roku życia

Wszystkim dorosłym mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych