W Belgii wykryto pierwszy przypadek infekcji nowym wariantem COVID-19

Belgia potwierdziła przypadek nowego, silnie zmutowanego wariantu wirusa, który powoduje Covid-19, według jednego z wiodących wirusologów w kraju. Marc Van Ranst, który współpracuje z Rega Institute for Medical Research, powiedział, że próbka została potwierdzona jako nowy wariant B.1.1.529 u podróżnika, który wrócił z Egiptu 11. listopada. Pacjent po raz pierwszy wykazał objawy 22. listopada. Według Światowej Organizacji Zdrowia wariant został po raz pierwszy wykryty w niewielkiej liczbie próbek w Afryce Południowej. W piątek rano pojawiły się również doniesienia, że ​​przypadki wykryto w Izraelu i Hongkongu.

Wariant B.1.1.529 zawiera 30 mutacji białka kolczastego, które umożliwiają wirusowi przedostanie się do organizmu, powiedział w czwartek naukowiec Tulio de Oliveira podczas briefingu zorganizowanego przez Departament Zdrowia Republiki Południowej Afryki. Nowy szczep ma łącznie około 50 mutacji, w tym 10 w tej części wirusa, która jako pierwsza wchodzi w kontakt z komórkami. Urzędnicy ds. zdrowia ostrzegają, że wiele z tych mutacji może prowadzić do zwiększonej oporności na przeciwciała, ograniczając skuteczność szczepionek Covid. Światowa Organizacja Zdrowia zwołała w piątek spotkanie, aby ustalić, w jaki sposób nowy wariant może wpłynąć na terapię Covid i szczepienia.

Niepokojący nowy wariant pojawia się w Europie w trakcie już niszczycielskiego wzrostu zakażeń Covid związanego ze szczepem delta. Według najnowszej aktualizacji epidemiologicznej WHO, w ciągu tygodnia zakończonego 21. listopada Europa odnotowała ponad 2,4 miliona nowych przypadków Covid, co stanowi wzrost o 11% w stosunku do poprzednich siedmiu dni. Według WHO, Europa stanowiła 67% wszystkich przypadków Covid zgłoszonych na całym świecie w tym okresie. Organ wykonawczy Unii Europejskiej zalecił w piątek, aby wszystkie 27 państw członkowskich zawiesiło podróże z Republiki Południowej Afryki. Wielka Brytania wstrzymała już loty z sześciu krajów w regionie, a Francja i Włochy nałożyły własne tymczasowe zakazy podróży również na południową Afrykę.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych