W Indiach odkryto wariant „delta plus” koronawirusa!

W Indiach odkryto niepokojący nowy wariant koronawirusa „Delta plus”, poinformowali urzędnicy w tym kraju. Szesnaście przypadków wariantu mutacji B.1.617.2, znaleziono we wtorek w stanie Maharashtra, powiedział federalny sekretarz zdrowia Rajesh Bhushan na konferencji prasowej. Uważa się, że Delta plus jest bardziej zakaźna niż oryginalny wariant Delta, według urzędników stanowych, którzy intensyfikują testy i lokalne akcje szczepień.

Public Health England powiedziało, że wariant Delta jest do 60% bardziej zaraźliwy niż wariant Alpha (Kent), który pojawił się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie w Wielkiej Brytanii Delta stanowi ponad 99% zgłoszonych przypadków COVID-19. Doniesiono, że nepalska mutacja wariantu Delta stoi za dacyzją o przeniesieniu Portugalii z listy podróży zielonej na pomarańczową w zeszłym miesiącu.

Eksperci wielokrotnie powtarzali, że wirus z czasem będzie stale mutować, a niektóre warianty stanowią zagrożenie, ponieważ mogą uciec przed układem odpornościowym. PHE powiedziało, że dwie dawki zarówno szczepionek Oxford-AstraZeneca, jak i Pfizer-BioNTech są skuteczne przeciwko wariantowi Delta – ale potrzeba więcej danych na temat kolejnej mutacji.

W poniedziałek Indie zaszczepiły 8,6 miliona z 950 milionów dorosłych, ponieważ zaczęły oferować darmowe dawki wszystkim osobom powyżej 18. roku życia. Od maja Indie szczepią mniej niż trzy miliony ludzi dziennie – znacznie poniżej 10 milionów, które zdaniem urzędników są potrzebne, aby zapobiec przyszłym gwałtownym wzrostom. Jak dotąd tylko 5,5% dorosłej populacji zostało zaszczepionej, mimo że Indie są największym na świecie producentem szczepionek.

Liczba przypadków jest najniższa od ponad trzech miesięcy – ale eksperci twierdzą, że należy zintensyfikować szczepienia, aby złagodzić skutki nowych wariantów. Ogromny wzrost liczby infekcji wariantem Delta sparaliżował Indie w kwietniu i maju, kiedy szpitalom zabrakło tlenu, a masowe groby nie były w stanie pomieścić wszystkich ciał.

Informacje ze świata

Boris Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka

Premier Boris Johnson i jego…

Następny wariant COVID-19 może zabić 30% zakażonych!

Według czołowych naukowców rządowych, nowy…

Uniwersytet Oksfordzki doradza kobietom w ciąży zaszczepienie się

Nieszczepione kobiety w ciąży są…

Boris Johnson waha się czy wprowadzić paszporty szczepionkowe

Wielu konserwatywnych posłów powiedziało Sky…

Infekcje koronawirusem w Wielkiej Brytanii ponownie ROSNĄ!

Według danych rządowych liczba nowych…

Kolejnych 689 313 osób musiało się izolować po kontakcie z zakażonym

Nowe dane pokazują, że w…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych