W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać klientów po złagodzeniu środków blokujących w Wielkiej Brytanii o północy. Premier Boris Johnson wezwał naród do „odpowiedzialnego zachowania”, gdy w Anglii ponownie otwarto sklepy, fryzjerzy, salony, puby, restauracje i siłownie. W Walii od dziś można również odwiedzać sklepy z artykułami pierwszej potrzeby i podróżować przez granicę do innych obszarów Wielkiej Brytanii. W międzyczasie mieszkańcy Irlandii Północnej mogą teraz spotykać się z 10 osobami na zewnątrz, ponieważ zarządzenie „zostań w domu” zostało odrzucone.

Kwietniowe opady śniegu sprawiły, że obsługa na świeżym powietrzu w pubach i restauracjach była utrudniona w niektórych częściach południowej Anglii, ale zimowe warunki zdawały się nie osłabiać entuzjazmu. Niektóre puby i fryzjerzy otworzyli się o północy, a kupujący stali w kolejkach przed sklepami tego ranka, gdy otwierano sklepy. Sklepy mogą być otwarte od 7:00 do 22:00, aby zapobiec przepełnieniu. Niemniej jednak kupujący w całym kraju ustawili się dziś rano w kolejce przed sklepami, takimi jak Primark w Birmingham i JD Sports na Oxford Street, aby złapać pierwsze okazje.

Dyrektor naczelny British Retail Consortium ogłosił dzisiaj „wielki dzień” dla firm, które liczą na wzrost klientów po miesiącach zamknięcia. Helen Dickinson powiedziała Sky News, że do tej pory w wyniku pandemii utracono około 30 miliardów funtów ze sprzedaży w sklepach, a sklepy „desperacko pragną ponownie powitać swoich klientów”. Pani Dickinson powiedziała, że ​​sklepy skupiają się na bezpieczeństwie swoich klientów, ale opinia publiczna również ma „rolę do odegrania” w przestrzeganiu wytycznych.

Klienci w grubych płaszczach czekali dziś rano w kolejce po kufel piwa przed hotelem Oak Inn w Coventry. W Newcastle ludzie byli w barze Switch do wczesnych godzin porannych, a innych widziano w Kentish Belle w południowo-wschodnim Londynie. Pomimo złagodzenia zasad dotyczących blokowania, mieszanie się z innymi osobami w pomieszczeniach pozostanie mocno ograniczone. Premier wezwał do ostrożności podczas „dużego kroku naprzód”, ponieważ naukowiec, który doradza rządowi, ostrzegł, że należy przestrzegać zasad, aby zminimalizować ewentualny nawrót infekcji.

„Jestem pewien, że będzie to ogromna ulga dla tych właścicieli firm, którzy byli zamknięci od tak dawna, a dla wszystkich innych jest to szansa na powrót do robienia niektórych rzeczy, które kochamy i których nam brakowało. Wzywam wszystkich, aby nadal zachowywali się odpowiedzialnie i pamiętali o„ dłoniach, twarzy, przestrzeni i świeżym powietrzu”, aby stłumić COVID w miarę kontynuowania naszego programu szczepień” – powiedział Johnson.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych