Walia i Szkocja naciskają na rząd UK. Chcą OSTRZEJSZYCH restrykcji

Rządy Szkocji i Walii wzywają premiera Borisa Johnsona do dalszego zaostrzenia ograniczeń dotyczących podróży do Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na wariant koronawirusa Omicron. We wspólnym liście do pana Johnsona, szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon i walijski pierwszy minister Mark Drakeford wezwali do odbycia nadzwyczajnego spotkania COBRA „jak najszybciej” z powodu najnowszego wariantu COVID-19. Jak dotąd w Szkocji znaleziono sześć przypadków wariantu Omicron, a trzy w Anglii. Premier zareagował na odkrycie wariantu, który, jak się obawia, niesie ze sobą większe ryzyko reinfekcji, przywracając pewne ograniczenia i zakaz podróżowania do większości krajów południowej Afryki.

Angola, Botswana, Eswatini, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibia, RPA, Zambia i Zimbabwe zostały w ciągu weekendu dodane do czerwonej listy podróży Wielkiej Brytanii. Jednak zgodnie z nowymi przepisami, w pełni zaszczepione osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii ze wszystkich innych miejsc docelowych są zobowiązane do samoizolacji do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego przed końcem drugiego dnia po ich przybyciu. Pani Sturgeon i pan Drakeford chcą, aby te zasady podróży zostały jeszcze bardziej zaostrzone i wykorzystali swój list, aby zażądać, aby osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii zostały poproszone o izolację przez osiem dni, z ponownym wprowadzeniem testu PCR w ósmym dniu po ich przybyciu.

Przemawiając na konferencji prasowej w Edynburgu, pani Sturgeon powiedziała: „Okres inkubacji tego wirusa bardzo często przekracza dwa dni. Naszym zdaniem rozsądne byłoby, na zasadzie ostrożności, dalsze zaostrzenie tych przepisów dotyczących podróżowania”. Pani Sturgeon dodała, że ​​ona i pan Drakeford „proponują ostrzejsze podejście czterech krajów do ograniczeń w podróżowaniu”. „Zgodnie z naszą propozycją wracający poddawaliby się testowi PCR w ósmym dniu od ich przybycia, a także w drugim dniu. Uważamy, że ten środek byłby bardziej skuteczny w identyfikowaniu przypadków tego wariantu, które wynikają z podróży zagranicznych, a tym samym pomoże nam zapobiegać dalszemu przekazywaniu społeczności z importowanych przypadków”.

W swoim liście pani Sturgeon i pan Drakeford wezwali również pana Johnsona do potwierdzenia, że ​​ich zdecentralizowane rządy otrzymają finansowanie od Skarbu Państwa w przypadku, gdy potrzebne będą bardziej interwencjonistyczne środki, aby odpowiedzieć opinii publicznej. „Naszym zdaniem lepiej byłoby rozważyć to teraz, przed potencjalną eskalacją powagi sytuacji, aby wesprzeć skuteczne planowanie” – napisali. „W szczególności ważne jest, abyśmy zgodzili się, że gdyby warunki w zdecentralizowanym kraju wymagały bardziej znaczących interwencji niż w Anglii, uzgodniony pakiet wsparcia finansowego byłby dostępny dla tego narodu.”

„Nie chcemy ponownie znaleźć się w sytuacji, w której na nasze interwencje w zakresie zdrowia publicznego negatywnie wpływa brak wsparcia finansowego, ale można je włączyć zgodnie z wymaganiami Anglii”. W sprawie „potencjalnego zagrożenia” dla Wielkiej Brytanii wariantem Omicron, pani Sturgeon i pan Drakeford dodali: „Musimy współpracować – i skutecznie – jako cztery narody, aby podjąć wszelkie rozsądne kroki w celu kontrolowania wnikania wirusa do kraju i następnie ograniczyć jego rozprzestrzenianie się”.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych