Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na co dzień w Walii został aresztowany przez policję za to, że wyszedł na spacer zbyt daleko od domu i odmówił podania swoich danych osobowych. Twierdził, że został zabrany na komisariat i poddany przeszukaniu, będąc zmuszonym do rozebrania się do naga w obecności funkcjonariuszy. Na incydent zwrócił uwagę walijski poseł Neil McEvoy, który opublikował wideo z aresztowania Polaka na Twitterze. Według McEvoy, para widoczna na filmie opłakiwała niedawną śmierć wujka i chciała wybrać się na spacer na najbliższą plażę.

Pan Radosław, mężczyzna widziany w kajdankach na filmie, mówi, że para borykała się z problemami ze zdrowiem psychicznym w wyniku blokady. „Moja rodzina borykała się z wieloma problemami wynikającymi z ciągłych lockdownów i edukacji domowej” – powiedział pan Radek. „Do tego doszły osobiste problemy rodzinne, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich miesiącach. Obejmują one bardzo poważną chorobę brata mojej żony i śmierć bliskich krewnych. Nie mogliśmy się nawet pożegnać ani pojechać na pogrzeb w Polsce ”.

Wracając na parking po spacerze po plaży Talacre, pan Radosław i jego żona zostali skonfrontowani z dwiema policjantkami, które rozdawały mandaty za łamanie restrykcji. Polski obywatel został poinformowany, że naruszył przepisy dotyczące koronawirusa i został zakuty w kajdanki przed przeszukaniem bez jego zgody. Po odmowie podania nazwiska (co nie jest wymagane przez prawo), wedle relacji pana Radosława, został on zabrany na komisariat, gdzie krzyczano na niego i poddano przesłuchaniu.

Dodał, że kazano mu zdjąć ubranie i grożono rozcięciem ich nożyczkami, jeśli tego nie zrobi. Następnie został poddany upokarzającemu przeszukaniu łącznie z rozebraniem się, gdy odmówiono mu skorzystania z toalety. „To było bardzo upokarzające i onieśmielające. Poinformowano mnie o moich prawach do rozmowy z adwokatem i po około 3 godzinach zostałem zwolniony ”- powiedział pan Radek, który nie został oskarżony o żadne przestępstwo.

Do zdarzenia odniosła się policja z North Wales, która… pochwaliła funkcjonariuszki za spokój i opanowanie w czasie interwencji.

Informacje ze świata

Boris Johnson: lockdowny, a nie szczepionki, zmniejszyły liczbę infekcji

Boris Johnson zszokował brytyjską opinię…

W końcu! Sklepy, fryzjerzy, puby i siłownie otwarte od dziś!

Firmy nareszcie mogą ponownie powitać…

Nie żyje książę Filip, mąż królowej Elżbiety II

Książę Edynburga - Filip -…

Rząd umożliwi zagraniczne wyjazdy dzięki systemowi sygnalizacji świetlnej?

Grant Shapps twierdzi, że rząd…

Minister ds. Szczepionek: paszporty COVID to właściwe rozwiązanie

Rozwiązanie polegające na używaniu krajowych…

Czym są krajowe paszporty szczepień i co o nich wiemy?

Paszporty COVID „prawdopodobnie staną się…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych