Wariant omicron szybciej się rozprzestrzenia, również między ZASZCZEPIONYMI!

Wariant omicron Covid-19 rozprzestrzenia się szybko i może być przenoszony między w pełni zaszczepionymi osobami, powiedział rząd Wielkiej Brytanii na dzisiejszej konferencji prasowej. Pojawiają się obawy, że nowy super-mutant szczepu powoduje, że szczepienia są o 40 procent mniej skuteczne, a premier Boris Johnson potwierdził, że wariant „może z czasem częściowo zmniejszyć skuteczność szczepionek”. Naczelny lekarz Chris Whitty powiedział, że nie jest jeszcze jasne, jak skuteczna będzie szczepionka jako ochrona przed wariantem – ale stwierdził, że ci, którzy zostaną zaszczepieni lub otrzymają szczepienie przypominające, będą mniej narażeni na poważne zachorowanie.

Johnson zachęca ludzi do zgłaszania się na szczepienia i powiedział, że kampania przypominająca zostanie „wzmocniona” poprzez zmniejszenie luki czasowej między drugą dawką a boosterem. Główny doradca naukowy Sir Patrick Vallance powiedział na konferencji prasowej Downing Street, że producenci szczepionek już zastanawiają się, w jaki sposób mogą uczynić je bardziej skutecznymi przeciwko pojawiającym się wariantom i że szczepienie zaprojektowane specjalnie z myślą o odmianie Omicron może zostać stworzone w ciągu „około 100 dni”.

W międzyczasie premier ogłosił, że w ciągu trzech tygodni nowe środki zwalczania nowego szczepu zostaną poddane przeglądowi, w tym obowiązkowe testy PCR dla wszystkich przybywających międzynarodowych podróżnych oraz zwiększenie stosowania masek na twarz. Walijski rząd potwierdził, że wprowadzi te same środki dotyczące podróży międzynarodowych, jakie zapowiedział premier, mówiąc, że ostrzegł rząd Wielkiej Brytanii przed niebezpieczeństwem zniesienia ograniczeń.

Szkocka premier Nicola Sturgeon wezwała ludzi, aby „zachowywali się tak, jakby [Omicron] już tu był”, nosząc maski, myjąc ręce, zaszczepiając się i przeprowadzając testy, i powiedziała, że Holyrood wprowadzi nowe wymagania dla podróżnych. Profesor Whitty ostrzegł, że rozprzestrzenienie się wariantu Omicron na całym świecie w ciągu najbliższych kilku dni jest „nieuniknione”, ale dodał, że większość przypadków w Wielkiej Brytanii to wariant Delta. Ostrzegł, że obecnie obserwuje się znaczne wskaźniki przenoszenia wśród młodych ludzi, ale zauważył, że wskaźniki wśród osób w wieku powyżej 60 lat i grup wrażliwych poprawiają się, co oznacza, że ​​liczba hospitalizacji i zgonów nadal spada.

Kilka godzin wcześniej sekretarz zdrowia potwierdził, że dwie osoby uzyskały pozytywny wynik testu z nowym wariantem w Essex i Nottingham, a przypadki są powiązane i związane z podróżami z RPA. Zeszłej nocy Światowa Organizacja Zdrowia uznała tak zwaną mutację „Omicron” za „wariant niepokoju”, co spowodowało, że kraje, w tym Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, zdecydowały się na zamknięcie granic z sześcioma krajami z południowej Afryki, obszaru podejrzanego pochodzenia.

Wszystkie sygnały ostrzegawcze sugerują, że za kilka miesięcy szczep stanie się dominujący na świecie, ale naukowcy ostrzegają, że nie potwierdzili żadnych skutków mutacji w laboratorium. Populacja RPA ma bardzo wysoki poziom naturalnej odporności i wydaje się, że rozprzestrzenia się z łatwością, co zdaniem brytyjskich ekspertów może pozwolić na łatwe zarażenie byłych pacjentów z Covid. Ale nie ma wzrostu liczby hospitalizacji w regionie, co rodzi nadzieję, że może to być łagodniejsza iteracja Covid.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych