WHO: do tej pory nikt nie umarł z powodu zakażenia wariantem Omicron

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ujawniła, że ​​nikt nie zmarł z powodu nowej odmiany supermutanta Omicron Covid, mimo że szczep został wykryty w 38 krajach. Stany Zjednoczone i Australia stały się najnowszymi krajami, które potwierdziły lokalnie przenoszone przypadki tego wariantu, a infekcje Omicron spowodowały, że łączna liczba przypadków w RPA przekroczyła trzy miliony. Indie potwierdziły dzisiaj swoją trzecią infekcję Omicronem, przy czym przypadki wykryto teraz również na Sri Lance, Korei Południowej i Malezji.

WHO ostrzegła, że ​​ustalenie, jak zakaźny jest ten wariant, może zająć tygodnie, czy powoduje cięższą chorobę i jak skuteczne są przeciwko niemu terapie i szczepionki. „Uzyskamy odpowiedzi, których wszyscy potrzebują” – powiedział dyrektor ds. sytuacji kryzysowych WHO, Michael Ryan. WHO powiedziała wczoraj, że nadal nie otrzymała żadnych doniesień o zgonach związanych z Omicronem, ale rozprzestrzenianie się nowego wariantu doprowadziło do ostrzeżeń, że może on spowodować ponad połowę przypadków Covid w Europie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nowy wariant może również spowolnić globalne ożywienie gospodarcze, podobnie jak szczep Delta, powiedziała w piątek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva.

„Jeszcze przed pojawieniem się tego nowego wariantu obawialiśmy się, że ożywienie, które trwa, nieco osłabnie. Nowy wariant, który może się bardzo szybko rozprzestrzeniać, może nadszarpnąć zaufanie”. Sekretarz zdrowia Sajid Javid spotkał się dzisiaj z dyrektorem generalnym Światowej Organizacji Zdrowia Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem, opisując je jako „produktywne”. Napisał na Twitterze: „Produktywne spotkanie z @DrTedros i jego zespołem, aby podzielić się naszymi dotychczasowymi odkryciami w sprawie Omicron. Kontynuujemy współpracę z @WHO nad naszym globalnym traktatem, aby przygotować się na przyszłe pandemie i reagować na nie, a także nad budowaniem globalnej sieci nadzoru”.

Sześć kolejnych stanów USA potwierdziło wczoraj infekcję wariantem, ale szczep Delta prawdopodobnie pozostaje większym zagrożeniem, gdy nadchodzi zima i Amerykanie zbierają się na święta, stwierdzili eksperci. New Jersey, Maryland, Missouri, Nebraska, Pensylwania i Utah zgłosiły w piątek pierwsze przypadki wariantu Omicron. Missouri czekało na potwierdzenie przez CDC infekcji dotyczącej mieszkańca St. Louis, który niedawno podróżował po Stanach Zjednoczonych. Wariant rozprzestrzenił się dzisiaj w Australii, utrudniając plany testowania ponownego otwarcia gospodarki, gdy klaster w Sydney rozrósł się do 13 przypadków, a infekcję podejrzewano w stanie Queensland.

Władze federalne trzymają się planu ponownego otwarcia gospodarki w nadziei, że nowy wariant okaże się łagodniejszy niż poprzednie szczepy, ale niektóre rządy stanowe i terytorialne podjęły decyzję o zaostrzeniu krajowych kontroli granicznych. Australia poinformowała o pierwszym przypadku Omicron w piątek w szkole w Sydney. Władze badają źródło. Kolejnych przypadków Omicron spodziewano się w weekend, kiedy pojawią się kolejne wyniki testów, powiedział Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia w Nowej Południowej Walii, której stolicą jest Sydney.

Tymczasem Indie zgłosiły dziś swój trzeci przypadek wariantu, a całkowita liczba przypadków Covid w tym kraju zbliża się do 35 milionów. Urzędnicy z zachodniego stanu Gujarat powiedzieli, że pacjent, u którego wynik testu na obecność Omicron był pozytywny, był 72-letnim mężczyzną pochodzenia indyjskiego, który od dziesięcioleci mieszkał w Zimbabwe i wrócił 28. listopada. Indie zgłosiły 8 603 nowych przypadków Covid w sobotę, co daje w sumie 34,6 miliona. Liczba zgonów wzrosła o 415 do 470 530. Premier Narendra Modi w zeszłym miesiącu poprosił urzędników o skupienie się na krajach zidentyfikowanych jako zagrożone, po tym, jak WHO ogłosiła, że ​​nowy wariant jest „niepokojący”.

Korea Południowa odnotowała rekordową liczbę 5352 nowych infekcji Covid i 70 zgonów dziennie, podczas gdy w całym kraju potwierdzono łącznie dziewięć przypadków wariantu Omicron, poinformowała w sobotę Koreańska Agencja Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KDCA). Rząd ogłosił w piątek, że osoby odwiedzające restauracje, kina i inne miejsca publiczne będą musiały okazać przepustki Covid. Zmniejsza również limit prywatnych spotkań do sześciu osób w aglomeracji Seulu, z obecnie 10, oraz do ośmiu z 12 dla osób mieszkających poza stolicą, począwszy od przyszłego poniedziałku.

Wskaźnik hospitalizacji gwałtownie rósł, na czele z ciężkimi przypadkami COVID-19, a liczba poważnych i krytycznych pacjentów wynosiła 752 w piątek, powiedział KDCA. Korea Południowa potwierdziła również trzy dodatkowe przypadki Omicron, zwiększając ich liczbę do dziewięciu po tym, jak w pełni zaszczepiona para uzyskała pozytywny wynik testu na wariant po podróży z Nigerii w zeszłym tygodniu.

Informacje ze świata

Sekretarz Zdrowia potwierdza: Omicron jest w odwrocie

Wariant koronawirusa Omicron jest „w…

Koniec z maskami, certyfikatami COVID w Anglii od przyszłego tygodnia

Praca zdalna w domu, paszporty…

Johnson odmawia podania się do dymisji, w czasie kłótni w parlamencie

Boris Johnson odmówił rezygnacji z…

Boris Johnson ma ogłosić dziś złagodzenie Planu B w Anglii

Boris Johnson ma ogłosić złagodzenie…

Wzrost płac pracowników zniwelowany przez galopującą inflację

Według oficjalnych danych pracownicy brytyjscy…

Imprezy na Downing Street odbywały się REGULARNIE w czasie pandemii

Personel Downing Street organizował „piątki…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych