WHO prosi, aby rodziny nosiły maski w czasie wspólnych świąt

Rodziny w całej Europie są zachęcane do noszenia masek na twarz podczas obchodów Bożego Narodzenia z powodu trwającej pandemii COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała nowe wytyczne na okres ferii zimowych, przestrzegając, że wzrost liczby zgromadzeń przyniesie znaczne ryzyko zwiększonej transmisji koronawirusa. Dzieje się tak, gdy Niemcy zgłosiły rekordową liczbę zgonów związanych z COVID, przy czym ostrzejsze blokady są egzekwowane wraz z zamykaniem sklepów i szkół.

Oto, co zaleca WHO:

1. Na spotkaniach w pomieszczeniach:

„Nawet mniejsze zgromadzenia w gronie rodzinnym mogą być szczególnie ryzykowne, ponieważ gromadzą grupy ludzi młodych i starszych, z różnych gospodarstw domowych, z których nie wszyscy mogą przestrzegać tych samych środków zapobiegania zakażeniom. Spotkania powinny odbywać się na zewnątrz, jeśli to możliwe, a uczestnicy powinni nosić maski i zachowywać fizyczną odległość. Jeśli są organizowane w pomieszczeniach, kluczowe znaczenie ma ograniczenie liczebności grupy i zapewnienie dobrej wentylacji w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia.”

„Osoby szczególnie narażone oraz starsi przyjaciele lub krewni mogą mieć trudności z poproszeniem bliskich, aby trzymali się fizycznie z daleka, ze względu na ich lęki i obawy. Zastanów się, co mogą czuć inni i jakie trudne decyzje będą musieli podjąć”.

2. W podróży:

„Dla tych, którzy podróżują. Unikaj transportu, który może być zatłoczony. Niektóre kraje wymagają negatywnego wyniku testu przed udzieleniem dostępu, a inne wymagają kwarantanny. WHO zachęca wszystkich do przestrzegania wskazówek władz podczas podróży.”

3. Jazda na nartach i inne spotkania:

„Narciarstwo nie rozprzestrzenia COVID-19, ale ruchliwe kurorty górskie tak. Podczas nadchodzących ferii WHO zaleca, aby kraje dokładnie rozważyły ​​dostosowanie organizacji zajęć sezonowych w celu wyeliminowania możliwości zatłoczenia, zwłaszcza w zamkniętych miejscach, w tym podczas podróży. Dostosuj się i informuj o decyzjach i wszelkich związanych z nimi wskazówkach dotyczących podróży, w oparciu o sposób rozprzestrzeniania się wirusa w kraju i za granicą. Chroń osoby, które mają COVID-19 i ich kontakty, przed podróżowaniem. Podejmij kroki w celu odciążenia transportu publicznego i kluczowych węzłów transportowych”.

4. Na uroczystościach religijnych:

„W krajach doświadczających powszechnego przenoszenia wirusa przez społeczność należy poważnie rozważyć odroczenie lub ograniczenie takich spotkań. Bez względu na lokalizację nabożeństwa religijne powinny w tym roku odbywać się inaczej. Gdy tylko jest to możliwe, powinny odbywać się na zewnątrz lub powinny być ograniczone pod względem wielkości i czasu trwania, z fizycznym dystansem, wentylacją, higieną rąk i stosowaniem maski.”

Informacje ze świata

Dłuższe dni szkolne i krótsze wakacje dla uczniów w Anglii!

Dłuższe dni szkolne, krótsze wakacje…

Poszukiwana osoba, zakażona brazylijskim wariantem COVID-19, odnaleziona!

Szósta osoba w Wielkiej Brytanii,…

Historyczna konferencja Sekretarza Skarbu. Znamy budżet na 2021 rok

Kanclerz Skarbu obiecał zbudować „bardziej…

Walia: Polak aresztowany za spacer „zbyt daleko od domu” [WIDEO]

Mężczyzna polskiej narodowości, mieszkający na…

Program pomocy finansowej furlough zostanie przedłużony do września

Program pomocowy furlough zostanie przedłużony…

Badania: brazylijski szczep Covid-19 może być groźniejszy niż inne warianty

Pierwsza ocena brazylijskiego wariantu COVID-19,…

London
Clear
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych