Większe limity prędkości i zakaz prowadznia samochodów w niedzielę

Ograniczenia prędkości powinny zostać skrócone o 6 mil (9km) na godzinę, a rządy powinny wprowadzić „niedziele bez samochodów”, aby powstrzymać największy szok naftowy od dziesięcioleci w związku z kryzysem dostaw wywołanym wojną na Ukrainie, wezwała Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA). Grupa, której członkami są kraje rozwinięte, w tym Wielka Brytania, twierdzi, że środki mogą obniżyć popyt na ropę o 2,7 mln baryłek dziennie (mbpd) w ciągu czterech miesięcy, jeśli zostaną przyjęte przez gospodarki zaawansowane. Rosja jest największym światowym eksporterem ropy, ale MAE ostrzegła, że ​​około 3 mln baryłek dziennie jej dostaw może zostać odcięte, ponieważ handlowcy unikają jej produktów, a USA i Wielka Brytania zakazują importu rosyjskiej ropy.

Dziś rano MAE opracowuje „dziesięciopunktowy plan” ograniczenia zużycia ropy. Oprócz apelu o ograniczenie prędkości o 9 km/h, zaleca również tańszy transport publiczny, aby zachęcić do jego użytkowania, korzystanie z szybkich pociągów zamiast samolotów oraz unikanie biznesowych podróży lotniczych, jeśli to możliwe. Nadzwyczajne zalecenia nawiązują do lat 70., kiedy ograniczenia prędkości w USA i Wielkiej Brytanii zostały zredukowane w celu zmniejszenia zużycia benzyny w odpowiedzi na arabskie embargo na ropę. MAE została utworzona w latach 70. w odpowiedzi na szok podażowy, a od wielu jej członków wymaga się posiadania planów ograniczania popytu na ropę.

Dr Fatih Birol, dyrektor wykonawczy MAE, powiedział: „W wyniku przerażającej agresji Rosji na Ukrainę świat może stanąć w obliczu największego szoku w zakresie dostaw ropy naftowej od dziesięcioleci, z ogromnymi konsekwencjami dla naszych gospodarek i społeczeństw. Kraje członkowskie MAE już wkroczyły, aby wesprzeć światową gospodarkę, uruchamiając po raz pierwszy miliony baryłek awaryjnych zapasów ropy, ale możemy również podjąć działania na żądanie, aby uniknąć ryzyka paraliżującego kryzysu naftowego. Nasz 10-punktowy plan pokazuje, że można to zrobić za pomocą środków, które zostały już przetestowane i sprawdzone w wielu krajach”. MAE dodała, jak i czy zalecenia są wdrażane, zależy od okoliczności każdego kraju, ale wspierałaby je w ich planach.

Wspomniane 10 zaleceń to:

  1. Zmniejszenie ograniczeń prędkości na autostradach o co najmniej 10 km/h, aby zaoszczędzić około 430 000 bpd
  2. Jeśli to możliwe, pracuj z domu do trzech dni w tygodniu, aby zaoszczędzić około 500 000 bpd
  3. Niedziele bez samochodu w miastach, aby zaoszczędzić około 380 000 bpd
  4. Tańsze korzystanie z transportu publicznego i zachęcanie do mikromobilności, spacerów i jazdy na rowerze, aby zaoszczędzić około 330 000 baryłek dziennie
  5. Alternatywny dojazd prywatnymi samochodami do dróg w dużych miastach, aby zaoszczędzić 210 000 baryłek dziennie
  6. Zwiększenie współdzielenia samochodów i przyjęcie praktyk ograniczających zużycie paliwa, aby zaoszczędzić około 470 000 baryłek dziennie
  7. Promuj wydajną jazdę ciężarówkami towarowymi i dostawę towarów, aby zaoszczędzić około 320 000 bpd
  8. Jeśli to możliwe, korzystaj z szybkich i nocnych pociągów zamiast samolotów, aby zaoszczędzić 40 000 bpd
  9. Unikanie biznesowych podróży lotniczych tam, gdzie istnieją alternatywne opcje, aby zaoszczędzić około 260 000 bpd
  10. Zachęcaj do korzystania z pojazdów elektrycznych i bardziej wydajnych, aby zaoszczędzić około 100 000 bpd

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych