Wielka Brytania może zostać „strażnikiem bezpieczeństwa” Ukrainy

Okazuje się, że Wielka Brytania mogłaby stać się strażnikiem bezpieczeństwa Ukrainy w ramach porozumienia pokojowego z Rosją. Mówi się, że Zjednoczone Królestwo i „międzynarodowi partnerzy” dyskutują o tym, jak zagwarantować przyszłe bezpieczeństwo Ukrainy, jeśli Władimir Putin wycofa swoje wojska z ukraińskiej ziemi. Rozmowy mają również dotyczyć reakcji narodów na kolejną inwazję rosyjskiego prezydenta. Informacja pojawia się wśród doniesień negocjatorów Kremla, którzy naciskają na demilitaryzację Ukrainy. Gdyby to uzgodniono, Ukraina stałaby się krajem z podobnym statusem do Austrii czy Szwecji, oba są członkami Unii Europejskiej, ale nie NATO.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że rosyjskie żądania zakończenia wojny stają się „bardziej realistyczne”. Stwierdził, że Ukraina może zaakceptować międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa, które nie spełnią jej wieloletniego celu, jakim jest przystąpienie do NATO. „Moje priorytety podczas negocjacji są absolutnie jasne: koniec wojny, gwarancje bezpieczeństwa, suwerenność, przywrócenie integralności terytorialnej, realne gwarancje dla naszego kraju , realna ochrona dla naszego kraju” – powiedział w przemówieniu wideo Zełenski. Zachodni urzędnik, mówiąc o możliwości udziału Wielkiej Brytanii w roli gwaranta bezpieczeństwa Ukrainy, powiedział Mail Online : „Jeśli chodzi o pozycję Wielkiej Brytanii jako gwaranta, jest to temat rozmów z partnerami międzynarodowymi.”

„Oczywiście proszono o to, ale warunki są bardzo ważne, zanim ktokolwiek będzie mógł powiedzieć tak lub nie. I nie jest to coś, co wydarzyłoby się bez bardzo skoordynowanej dyskusji z międzynarodowymi partnerami”. Wczoraj Wielka Brytania ogłosiła, że ​​rozmieści w Polsce system obrony powietrznej i 100 pracowników, aby chronić swoją przestrzeń powietrzną przed „wszelką dalszą agresją Rosji”. NATO zobowiązało się również do wysłania większej liczby żołnierzy do obrony wschodniej flanki. Oba ogłoszenia pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak rosyjskie rakiety uderzyły w bazę wojskową w Jaworowie na Ukrainie, kilkanaście kilometrów od granicy z Polską.

Downing Street powiedziało, że wdrożenie systemu Sky Sabre będzie „wspierać polskie siły zbrojne na prośbę polskiego rządu”. Oficjalny rzecznik premiera powiedział: „To jak zawsze czysto obronna zdolność, którą dajemy Polsce na zasadzie bilateralnej. Zawsze pozostanie pod kontrolą Wielkiej Brytanii”. Powiedział, że jest to „rozmieszczenie krótkoterminowe”. Wielka Brytania jest obecnie w trakcie kupowania od USA systemu obronnego o wartości 500 milionów funtów, który byłby w stanie wykrywać pociski wystrzelone w jej kierunku.

Rząd chce kupić radar do obrony przed pociskami balistycznymi oraz dwa systemy dowodzenia i kierowania bitwą oraz systemy łączności firmy Lockheed Martin Corp. Departament Stanu USA potwierdził wczoraj, że zatwierdził potencjalną sprzedaż. Podczas gdy Wielka Brytania prawdopodobnie zaczęła negocjować umowę na długo przed inwazją Rosji na Ukrainę, zatwierdzenie pojawia się w momencie wzrostu liczby wniosków z krajów europejskich o zakup broni wyprodukowanej w USA. Departament Stanu USA powiedział, że sprzedaż będzie wspierać cele amerykańskiej polityki zagranicznej „poprzez poprawę bezpieczeństwa sojusznika z NATO, który jest siłą na rzecz stabilności politycznej i postępu gospodarczego w Europie”.

Informacje ze świata

Boris Johnson skonfrontował się z przywódcą Chin w sprawie Rosji

Downing Street poinformowało, że Boris…

Prawie MILION nowych zakażeń COVID w tym tygodniu

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej…

Transport for London oferuje darmowe przejazdy ukraińskim uchodźcom

Transport for London ( TfL…

Kanclerz Skarbu ostro krytykowany za swój plan podatkowy

Rishi Sunak bronił dziś swojego…

17-miesięczna dziewczynka zagryziona przez nowo kupionego pitbulla

17-miesięczna dziewczynka, która zmarła po…

COVID-19 odradza się w Wielkiej Brytanii? 94 524 infekcji w jeden dzień!

We wtorek zgłoszono kolejne 94…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych