Wielka Brytania odnotowała dziś tylko JEDEN zgon z powodu Covid-19!

W Wielkiej Brytanii odnotowano dziś tylko jedną śmierć spowodowaną koronawirusem, co stanowi najniższą liczbę ofiar śmiertelnych od dziewięciu miesięcy, podczas gdy infekcje spadły do ​​poziomów, których nie obserwowano od początku września. Statystyki Departamentu Zdrowia wykazały, że był to dopiero trzeci spadek liczby zgonów do tego poziomu, po 3. i 30. sierpnia 2020. 30. lipca był jedynym dniem pandemii, w którym odnotowano zero ofiar. Szefowie ds. Zdrowia ogłosili również kolejnych 1649 przypadków koronawirusa, o jedną piątą mniej niż liczba 2064 infekcji w ubiegły poniedziałek. To najlepszy wynik od 2. września 2020, zanim druga fala wymknęła się spod kontroli.

W poniedziałki liczby są zwykle niższe, ponieważ w weekendy mniej osób jest dostępnych, aby przetworzyć dokumenty w celu zarejestrowania zgonów. Wielka Brytania osiągnęła dziś moment, w którym wypuściła 50 milionów szczepionek Covid, po tym jak wczoraj podano kolejne 250 000 dawek. Około 34,6 miliona ludzi otrzymało już pierwszą dawkę, a 15,4 miliona – czyli 30 procent wszystkich dorosłych – jest w pełni zaszczepionych.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock pochwalił „ogromne” osiągnięcie i obiecał, że będziemy mieli „wspaniałe brytyjskie lato”, podczas gdy Boris Johnson powiedział, że nie widzi powodu, dla którego planowany następny relaks obostrzeń w Anglii, przewidziany na 17. maja nie mógłby się odbyć. Pomimo sukcesu wprowadzenia szczepionek na rynek wraz ze spadkiem zachorowań i zgonów, premier wylał zimną wodę na nadzieje na wakacje, ostrzegając, że umieszczenie wielu krajów na „zielonej liście” podróżniczej może grozić „napływem chorób”. Jego komentarz pojawił się kilka godzin po tym, jak UE ujawniła plany wpuszczenia zaszczepionych Brytyjczyków na letnie wyjazdy.

Johnson podkreślił, że będzie „ostrożny” pośród zaciekłych sporów ze strony rządu o to, jak daleko można poluzować ograniczenia w tym miesiącu. Pan Hancock i dyrektor medyczny Chris Whitty są podobno wśród tych, którzy domagają się ograniczenia regionów wolnych od kwarantanny do absolutnego minimum. Podczas dzisiejszej wizyty w Hartlepool pan Johnson stwierdził również, że istnieje „duża szansa”, że obecne zasady dystansowania społecznego zostaną zniesione 21. czerwca – reklamowanego jako dzień niepodległości Anglii.

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab zasugerował wczoraj, że maski i środki dystansowania społecznego będą potrzebne po 21. czerwca. Ale premier powiedział dziś, że ma nadzieję, że będzie można opuścić istniejącą zasadę jednego metra plus, gdy naród osiągnie ostatni krok w swojej mapie drogowej wyjścia z blokady. Odpowiadając na dane NHS, Sekretarz Zdrowia, Matt Hancock powiedział: „Chcę bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym – oczywiście NHS, naukowcom, siłom zbrojnym i personelowi rady, którzy tak bardzo pomogli, oraz wolontariuszom, którzy wnieśli do tego programu prawdziwego ducha.”

„Wygląda jakby jeszcze wczoraj Margaret Keenan otrzymywała pierwszą na świecie zatwierdzoną klinicznie szczepionkę, a teraz dostarczyliśmy 50 milionów dawek. Jest to oczywiście tak ważne, ponieważ jest to szczepionka ratująca życie, która pomaga chronić cię, pomaga chronić osoby wokół ciebie i jest to nasza droga wyjścia z tej pandemii. I to dzięki programowi szczepień możemy dalej podążać tą mapą drogową i wiem, że będziemy mieli wspaniałe brytyjskie lato” – dodał Hancock.

Informacje ze świata

OFICJALNIE: znamy szczegóły złagodzenia lockdownu 17. maja! 

Ludzie w Anglii będą mogli…

Boris Johnson ogłosi, co zmieni się w Anglii po 17. maja

Mieszkańcy Anglii wreszcie będą mogli…

Wiadomo, do których krajów wkrótce polecimy bez ograniczeń

Rząd ogłosił, że Portugalia, Gibraltar…

Rząd UK namawiany do zakazania wyjazdów wakacyjnych DO KOŃCA ROKU

UE planuje otwarcie się tego…

Anglia wkrótce ZNIESIE zasadę dystansu społecznego

Zasada dystansu społecznego zostanie zniesiona,…

Czworo dzieci w szpitalu po zjedzeniu słodyczy z marihuaną

Czworo dzieci trafiło do szpitala…

London
12°
Partly Cloudy
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych